Ramazan Ayında Gıda Denetimleri Artırıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüz Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü KontrolörleriRamazan ayı boyunca Hatay'da bulunan toplu tüketim yerleri ve gıda satış noktalarına sıkı denetim uyguluyor. 
Ramazan Ayında Gıda Denetimleri Artırıldı
. Denetimlerini sıklaştıran İl Müdürlüğümüz Ramazan ayında halkın gıda güvenliğinin en üst seviyede sağlanması için yoğun çaba gösteriyor.Yapılan denetimlere zaman zaman İl MüdürümüzAydın TÜFEKÇİ de bizzat katılıyor.Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl MüdürümüzAydın Tüfekçi, denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini kaydederek Gıda Yasasına aykırı durumlarda yasal işlemlerin derhal uygulanacağını söyledi. Denetimler kapsamında özellikle Kasaplar, lokantalar, fırınlar, pastaneler gibi toplu üretim ve tüketim yapılan, gıda satılan işyerleri denetlenmektedir. Kurumumuzun önceliği yasaların verdiği yetki çerçevesinde halk sağlığını korumak ve gıda güvenliğini sağlamaktır. Bilindiği gibi Ramazan ayı boyunca artan gıda tüketimleri esnasında zaman zaman olumsuzluklara rastlanmaktadır. Bu kapsamda yıl boyunca düzenli olarak yürütülen denetimler Ramazan ayı boyunca artırılarak devam ettirilecektir. Marketlerde son kullanma tarihi geçmiş veya üretim izni olmayan gıdalara rastlanılması durumunda tüm yasal yaptırımlar uygulanacaktır. Aynı şekilde kasap, lokanta, pastane, kafeterya gibi toplu tüketim yerlerinde de geniş çaplı kontroller başlatılmış ve Ramazan ayı boyunca bu denetimler sıkı şekilde sürdürülecektir. Gerek Bakanlığımız gerekse İl Müdürlüğümüz yasalara uygun olmayan hiçbir gıda satışına izin vermeyecektir" dedi.İl Müdürümüz ayrıca, “Gıdanın insan sağlığı için en önemli unsurlardan biri olduğunu vurgulayarak, hiçbir işletme ya da kişi izinsiz gıda üretimi yapamaz. Bu kanunlara göre suçtur ve insan sağlığını tehdit eden bir durumdur. Gıda ile iştigal eden tüm işletmeler, üretim izni ve işletme kayıt belgesi almak zorundadırlar. Kimse izinsiz merdiven altında üretim yaparak piyasaya süremez. Burada halkımızdan ve kurallara uygun üretim yapan işletmelerden bir ricamız olacak. İzinsiz olarak gıda üretimi yapan yerler olması durumunda bunu bize bildirmelerini rica ediyoruz. Gıda güvenliğinin son derece önemli bir konu olduğunun altını çizen İl Müdürümüz işletmeler yasalara uygun çerçevede faaliyetlerine devam etmek zorundadırlar. Yasalara uymayan, halkın sağlığını tehdit edecek bir biçimde gıda üretimi ya da satışı yapan işletmelere derhal yasal yaptırımların uygulanacağını” söyledi.
 
Ramazan Ayında Gıda Denetimleri Artırıldı haberi 07 Temmuz 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1305 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle