RAMAZAN EĞLENCELERİ HER GECE DEVAM EDİYOR

<strong>Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Ramazan Etkinlikleri her gece Antakya Atat&uuml;rk Parkı&#39;nda Hatay halkı ile buluşmaya devam ediyor.</strong>
RAMAZAN EĞLENCELERİ HER GECE DEVAM EDİYOR
Hatay'da birlik, beraberlik ve kardeşliği pekiştirmeği amaçlayan HBB başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yaptığı alt yapı ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklerle de Hataylıların yüzünü güldürmeğe devam ediyor.Saat 22:00'dan sonra Antakya Atatürk Parkı'nda başlayan Ramazan eğlencelerinde ilk olarak 30 kişiden oluşan HBB Mehteran Takımı, Mehter Marşı ile açılış yaptı. Hemen arkasından Ölürüm Türkiye'm adlı parçayı söyleyen HBB Mehter Takımı Hatay halkının büyük beğenisini kazandı. HBB Mehter Takımının sahneden inmesinin ardından 16 kişiden oluşan HBB Halk Oyunları ekibi sahne aldı. Yöresel halk oyunlarıyla Hataylılara görsel şölen sunan HBB Halk Oyunları ekibi ortamın daha da ısınmasına neden oldu. Etkinlik sunucusunun Hataylıları halaya davet etmesinin ardından davul ve zurna sesine daha fazla dayanamayan Hataylılar HBB Halk Oyunları ekibi ile hep birlikte halay çektiler. Hataylıların etkinlik alanında ıslıklar eşliğinde çektikleri halaylar, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.Ardından alkışlarla sahne alan yerel sanatçılardan Bülent ve Nimet izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı. Şarkı arasında yerel sanatçı Nimet, '' Bizleri bir araya getiren, bu güzel ortamı sunan HBB başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'a teşekkürlerimi iletiyorum'' dedi. Şarkılarına hız kesmeden devam eden Nimet, özellikle,''Mihriban'' adlı türküyü söylediği sırada dinleyenlerden büyük alkış aldı. Hem sazıyla hem de eşsiz sesiyle etkinlik alanında bulunan Hataylıların kulaklarının pasını silen Nimet dinleyenlerden tam not aldı.HBB'nin Antakya Atatürk Parkı'ndaki etkinlikleri Ramazan ayı boyunca her gece 22:00'dan sonra Hataylılarla buluşmaya devam edecek.
 
 
RAMAZAN EĞLENCELERİ HER GECE DEVAM EDİYOR haberi 10 Temmuz 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Mesut Mutlu adına  tarafından  1480 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle