RAMAZAN ETKİNLİKLERİ ERZİN HALKIYLA BULUŞTU

<strong>Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediyesinin d&uuml;zenlemiş olduğu Mahallede Ramazan Etkinlikleri Hataylılara festival havasında g&uuml;nler yaşatmaya devam ediyor. Ramazan Etkinliklerinin d&uuml;n akşamki adresi Erzin oldu.&nbsp;</strong>
RAMAZAN ETKİNLİKLERİ ERZİN HALKIYLA BULUŞTU
HBB’nin Ramazan etkinlikleri programında yer alan Etiyopya akrobasi grubu, tellal, Hacivat ve Karagöz, davul eşliğinde Antakya’nın sokaklarında Hataylıları akşam gerçekleşecek olan Ramazan Etkinliklerine davet etti.İlk olarak Erzin'de (Atatürk Caddesi Belediye Üstünde); çorba, tavuk sote, pirinç pilavı ve ayrandan oluşan iftar menüsü Erzin halkının beğenisine sunuldu. Erzin halkını iftar yemeğinden sonra bol eğlenceli bir Ramazan etkinliği bekliyordu. İlk olarak sahneye Karagöz ve Hacivat çıktı ve yediden yetmişe Erzin halkına eğlenceli anlar yaşattı. Ardından sahne alan Etiyopya akrobasi grubu sergiledikleri tehlikeli hareketler ile izleyenlerin nefesini kesti.Geleneksel Ramazan kültürünü Mahallede Ramazan Etkinlikleri adı altında toplayan HBB, Geleneksel Türk Tiyatrosu'nun vazgeçilmezleri olan Tuzsuz Deli Bekir, Aşuk ile Maşuk, Kavuklu ile Pişekar ve köçek gösterileri ile Erzin halkına nostalji tadında bir Ramazan gecesi yaşattı.Erzinlilere sunulan Geleneksel gösterilerin ardından, Ahmet Coşkun'un şiir dinletisini müziği ile işlik eden Volkan Sönmez sahneye çıktı. Sergiledikleri performans ile Erzin halkının büyük beğenisini kazanan Ahmet Coşkun ve Volkan Sönmez'e dinletisine semah gösterisi eşlik etti.Son olarak  Ege yöremizin unutulmaz dansı harmandalı ile sahneye çıkan grup izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.
RAMAZAN ETKİNLİKLERİ ERZİN HALKIYLA BULUŞTU haberi 25 Haziran 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  5365 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle