RES EL SENE COŞKULU BİR ETKİNLİKLE KUTLANDI

<span style="background-color:rgb(237, 237, 237); color:rgb(15, 15, 15); font-family:tahoma; font-size:12px">Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediyesi ile Samandağ Belediyesinin d&uuml;zenlediği&nbsp; (Res El Sene) yeni yıl etkinliği Samandağ&rsquo;da &nbsp;Samandağ Belediyesi Yeni &Ccedil;arşı Salonunda coşkuyla kutlandı.&nbsp;</span>
RES EL SENE COŞKULU BİR ETKİNLİKLE KUTLANDI

Sanatçı Melis Kar, Sanatçı Talat Ersoy, Samandağ Belediye Halk Korosu , Tiyatro gurubu ile Jan ve Suphi Beyluni Anadolu Lisesi Halk oyunları gurubu etkinlikleriyle kutlandı.Res El Sene Etkinliğine Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Kamacı, Mehmet Yıldız katıldı.Samandağ halkının ilgi gösterdiği etkinliğe salonda oturulacak yer kalmadığı, katılan seyircilerin koridorlarda oturarak etkinliği izlediği gözlendi. Etkinlik öncesinde katılan tüm seyircilere yöresel yemeklerden içli köfte (Kibbe), yağlı simit, lokma tatlısı ile içecek ikramı yapıldı.Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş etkinliğe katılmamasının “Res El Sene etkinliğine daha öncesinde programlanmış çalışmalardan dolayı katılamadığını, gelecek senelerde mutlaka birlikte olmak istediklerini belirterek Res El Sene’nin (Yeni Yılının) Ülkeye ve yaşadığımız coğrafyaya Barış getirmesini diler tüm halkımıza sevgi ve selamlarımı sunarım” şeklinde mesajı seyircilerle paylaşıldı.Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir Arap Alevilerin 14 Ocak’a rast gelen Res El Sene (Yeni Yıl) günü nedeniyle önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Nehir; Arapça konuşarak Res El Sene gününü kutlamasının ardından günün önemi ile ilgili şunları söyledi; “Böyle günleri özlemişiz aslında, sabah her birimizin bir koşturmacısı vardı. Misafir ağırladık, misafir olarak ağırlandık. Eş dost ve akrabalarımıza gittik. Uzun zamandır göremediğimiz yakınlarımızı görme fırsatı bulduk. Gerçekleştirdiğimiz Res El Sene etkinliği sadece ailemizle değil halkımızın tümü bir araya gelerek kutlamak istedik. Arzu ettiğimiz beraberlikler bugün gibi daim olmasıdır. Kültürler mozaiği birer renkli bahçeleri olarak dünyayı kabul edersek bizde o güzelim çiçek bahçesinde bir adet çiçeğini, kokusunu ve rengini verdiğimizi düşünüyorum. Renk ve dokumuz olmazsa eksik olur. Biz hep birlikte eksik etmeden yaşatalım. Gelecekle ilgili hayallerimizi birlikte kuralım. Dışlanmaya karşı kardeşlik bağlarını yükseltelim. Barış için çığlığımızı buradan yükselterek bu salonda daha çok sanat gelenek ve kültürlerimiz yaşatarak etkin kılacağız. Gelecek senelerde tekrar bir araya gelmek dileğiyle Res El Sene (Yeni yılınızı) kutlar sevgi, sağlık, huzur getirmesini dilerim. Kul gem unto bi heyr.”   

 

RES EL SENE COŞKULU BİR ETKİNLİKLE KUTLANDI haberi 18 Ocak 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  1200 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle