RESİM SERGİSİ

Mustafa Kemal Üniversitesi ile Yıldız- Selahattin Mıstıkoğlu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi  gençleri geleceğe hazırlıyor.
RESİM SERGİSİ
MKÜ Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü 2. sınıf öğrencilerinin Sulu Boya eserlerinden oluşan Sergi, resim ve grafik bölümü öğrencilerine örnek olması amacıyla Yıldız- Selahattin Mıstıkoğlu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde sergilenmeye başlandı.MKÜ Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Abdurrahman Eren danışmanlığında düzenlenen sergiye öğretmen ve öğrenciler çok yoğun ilgi gösterirken, Eren serginin açılış töreninde yaptığı konuşmada gençlerin bölümleri adına en doğru tercihi yapma adına ve okuyacakları bölüm ile ilgili fikir edinmeleri amacıyla sergiyi okulda açma kararı aldıklarını ifade etti. 13–24 Nisan tarihleri boyunca açık olacak sergide 14 öğrencinin toplam 30 eserinin yer aldığını belirten Eren, sanat eğitiminin en önemli süreçlerinden birinin bilginin paylaşılması olduğunu ifade etti.
MKÜ Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Abdurrahman Eren,  amaçlarının bu eserlerin okullarda sergilenmesini sağlayarak, sanat eğitimi, kavram ve değerlerini hayatın içine taşımak olduğunu söyledi.Eren, Yıldız- Selahattin Mıstıkoğlu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Grafik ve fotoğraf alanının bulunması, alan öğrencilerine bu serginin örnek olması ve hedeflerini belirlerken kendilerine yararlı ipuçlarının verilmesi adına bu tür ortak çalışmaların devam etmesi gerektiğine inandığını ifade etti.
RESİM SERGİSİ haberi 14 Nisan 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay tarafından  2995 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle