REYHANLI BELEDİYE BAŞKANI 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

 Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, kadınların anne, eş ve hayatın bütün alanlarında etkin birey olarak saygın yerde olduğunu belirtti.
REYHANLI BELEDİYE BAŞKANI 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI
 Şanverdi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, kadınların ailem kurumlarının temel taşı, değerlerin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu istiklal mücadelemizin kahramanları olduğunu kaydetti.
     Türk kadınlarının dünya kadınlarının sahip olduğu tüm haklara sahip bulunduklarını ifade eden Şanverdi, şöyle devam etti:
     ''Kadınlarımız, anne, eş ve hayatın bütün alanlarında etkin birey olarak saygın bir yerdedir. Kadınların anne olarak gelecek nesilleri yetiştirme konusunda gösterdikleri fedakarlık, annelik duygusu ve ailesini ayakta tutma cabası her türlü takdirin üzerindedir. Cumhuriyetin kuruluşu ile birlikte kadının; çağdaş ve dünya kadınlarının sahip olduğu kazanımları tek tek elde etmiş, modern Türkiye?nin kurulmasında da önemli misyon üstlenmişlerdir. Bu nedenle geleceğe güvenle bakabilmek, kadını ve kadın haklarını önemsemekle doğru orantılıdır. Nitekim şuanda Anayasa ve Medeni Kanun'da yapılan düzenlemelerle genel anlamda kadına karşı ayrımcılığın önüne geçilmiştir.''