Reyhanlı Belediye Başkanı Kadınlar Günü kutlama mesajı

 Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Reyhanlı Belediye Başkanı Kadınlar Günü kutlama mesajı
 Şanverdi, mesajında, aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan, istiklal mücadelesinin kahramanı kadınların, bir anne, bir eş ve hayatın bütün alanlarında etkin birey olarak saygın bir yerde olduğunu belirtti.
     Kadınların anne olarak gelecek nesilleri yetiştirme konusunda gösterdiği fedakarlığın, annelik duygusu ve ailesini ayakta tutma çabasının her türlü takdirin üzerinde olduğunu bildiren Şanverdi, şunları kaydetti:
     ''Cumhuriyetin kuruluşu ile birlikte kadınlarımız, dünya kadınlarının sahip olduğu kazanımları tek tek elde etmiş, modern Türkiye'nin kurulmasında da önemli misyon üstlenmiştir. Geleceğe güvenle bakabilmek, kadını ve kadın haklarını önemsemekle doğru orantılıdır. Nitekim şu anda anayasa ve medeni kanunda yapılan düzenlemelerle genel anlamda kadına karşı ayrımcılığın önüne geçilmiştir. Ne mutlu bize ki milletçe, tarih boyunca her zaman kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız. Kadının, kültürel, ekonomik ve siyasal hayatta hak ettikleri yeri aldığı toplumumuzda, daha iyiye, daha güzele en hızlı ve emin adımlarla ilerliyoruz. Bu vesileyle bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.''