REYHANLI VE REYHANLILILAR SAHİPSİZ DEĞİL‏

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş Reyhanlı  İlçesinde Hemşehrileri ile bir araya gelerek hizmetleri anlattı.
REYHANLI VE REYHANLILILAR SAHİPSİZ DEĞİL‏
Başkan Savaş Reyhanlı Programına Oğulpınar Mahallesi'nde devam ederek hemşehrileri hizmet istişarelerine devam etti.Savaş yaptığı konuşmada önemli bir çok noktaya vurgu yaptı. Savaş;" Kimse kimseden üstün değildir, herkese eşit paydayla hizmet ediyoruz" siyasi kaygı gütmüyoruz o partili şu partili diye ayrım yapmıyoruz. Reyhanlının sorunlarını biliyoruz bir çok noktada çözüme kavuşturduğumuz sorunlar olsa da  Reyhanlı'nın ve bütün mahallelerin bütün sorunlarını bitireceğiz. Öncelik olarak içme suyu şebeke hatları ve alt yapı hatlarının tamamını yenileyeceğiz.Olası bir salgına mahal vermemek  için içme suyu isale hatlarını değiştireceğiz.Mevcut hatlar kansorejen madde içerdiğinden halkımız adına büyük tehlike taşımaktadır. Aynı zamanda olası bir kolera salgınında tanıyı koyana kadar 200 - 300 evladımızı kaybedebiliriz.İçme suyu ve alt yapı sorunu tamamen çözüme kavuştuğunda üst yapı yani asfaltlama çalışmalarına hız getirip il geneli asfaltlanmadık mahalle bırakmayacağız. Hemşehrilerimiz her şeyin en iyisini hak ediyor. Hatay'ı hak ettiği noktaya taşıyacağız.''dedi.Başkan Savaş konuşmasının devamında; ''İçme suyu fiyatlarından hepimizin etkilendiğini biliyoruz ancak siyasi kaygı güdenler, maalesef halkı oy sandığı olarak görüyorlar ve içme suyu gibi önemli bir konuyu siyasi malzeme yapıyorlar. 30 Mart'ta Büyükşehir Belediyesi'ni alamayıp 11 ilçeyi aldıklarında, hınçlarını vatandaştan almak için, halkımızın yararına olan maddeleri onaylamayıp hem büyükşehri hem de vatandaşı zor duruma sokmuşlardır. Suyun üretim masrafı 2,55TL. Biz vatandaşımızdan bu fiyatı alalım dedik önce makul dediler meclis toplantısına gelince itiraz ederek karalama kampanyalarını başlattılar. 3 defa Büyükşehir Belediye Meclisi olarak olağan üstü toplandık ancak bir sonuca varamadık. Büyükşehir  belediyesi olarak mahkemeye gittik. Bizden sonra Reyhanlı Belediyesi de gitti. Ne hikmetse Reyhanlı Belediyesi'nin kararı Büyükşehir'den  önce çıktı. Seçimden önce halkı kışkırtıp, vatandaşı sadece ve sadece oy sandığı olarak görenlerin ve büyükşehrin itibarını zedelemek isteyenlerin 7 Haziran'da elleri boş kalacak. Büyükşehir Belediye Meclisi'nin görevi siyasi kaygı gütmek değil ve mecliste siyaset yapmak değildir.Vatandaşın faydasına çalışıp bir an önce sıkıntıların giderilmesidir.Biz Büyükşehir Belediyesi olarak Hatay'ın ve Hataylının hak ettiği hizmeti alması ve hak ettiği yere gelmesi için canla başla çalışacağız.''dedi.Başkan Savaş'a CHP Reyhanlı ilçe Başkanı Mustafa Şamlıoğlu ve CHP ilçe teşkilatı eşlik etti.
 
REYHANLI VE REYHANLILILAR SAHİPSİZ DEĞİL‏ haberi 09 Haziran 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Erkan Mutlu İnan adına  tarafından  1735 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle