SAHİLLER TERTEMİZ OLDU‏

<strong>Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediyesi&#39;nin başlattığı deniz ve sahil temizliği &ccedil;alışmaları t&uuml;m hızıyla devam ediyor. Son g&uuml;nlerde Hatay genelinde devam eden kuvvetli r&uuml;zg&acirc;rla tekrar &ccedil;&ouml;p dolan deniz ve sahiller s&uuml;rekli &ccedil;alışma ile eski kirli g&ouml;r&uuml;nt&uuml;s&uuml;ne b&uuml;r&uuml;nmeden m&uuml;dahale ediliyor.&nbsp;</strong>
SAHİLLER TERTEMİZ OLDU‏
2 deniz temizleme teknesinin yanı sıra 50 kişinin yürüttüğü çalışmalar Samandağ Çevlik ve Meydan Köyü sahillerinden sonra Dörtyol, Payas, Erzin ve Arsuz sahillerinde de sonuç vermiş durumda. Kirliliğin çok fazla olduğu yerlerde çöp ve dalgalarla kıyıya taşınan taşlar traktörler vasıtasıyla çalışan plaj temizleme makineleri ile temizleniyor. Özelikle Arsuz sahilinde denize girmeyi neredeyse imkânsız kılan taşlar büyük ölçüde temizlenmiş durumda. Dört ayrı ilçede de esnaf ve halk Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ve başarıya ulaşan çalışmaları memnuniyetle karşılıyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ahmet Dolgun 1Haziran’da başlayıp sezon sonuna kadar devam edecek çalışmalara ara vermeden devam edildiğini ve tüm çalışmaların Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesinin imkânlarıyla sürdüğünü belirtti. Duyarlı olma çağrısını bir kez daha tekrar eden Dolgun vatandaşlara ve esnafa çöp ve atıklarını çöp kutuları ve belirlenen yerlere atmaları konusunda hassasiyet istedi. Devam eden çalışmalarda ise sadece son bir hafta için de rüzgâr nedeniyle deniz ve sahillerimizden tonlarca çöp ve atık çıkarılmış durumda. Çalışmalar ise önümüzde ki günlerde de devam edecek.
SAHİLLER TERTEMİZ OLDU‏ haberi 26 Haziran 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  3345 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle