SAMANDAĞ BELEDİYE BAŞKANI NEHİR: ''ÖDP'DEN AYRILIP CHP'YE GEÇECEĞİM DOĞRU DEĞİL''

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, ÖDP'den ayrılarak CHP'ye geçeceği şeklindeki medyada yer alan haberlerin doğru olmadığını söyledi. 
SAMANDAĞ BELEDİYE BAŞKANI NEHİR: ''ÖDP'DEN AYRILIP CHP'YE GEÇECEĞİM DOĞRU DEĞİL''
Nehir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yerel seçimlerde ÖDP'den aday olduğunu ve belediye başkanlığa seçildiğini, partisinden ayrılmak gibi bir düşüncesinin bulunmadığını kaydetti.
     Belediyeyi halk birlikte uyum içinde yönettiğini ifade eden Nehir, şöyle devam etti:
     ''Bir ulusal gazetede benim adım zikredilerek yer alan ve kendi partim olan ÖDP' den ayrılıp CHP'ye geçeceğime dair haber doğru değildir. Biz ilk günden itibaren hakça bölüşüm, emeğe saygı, şeffaflık ve halkçı belediyeciliği esas alan bir çalışma yürütmekteyiz. Düzenli halk bilgilendirme toplantıları oluşturma sebebimiz, sadece halka yapılan hizmetler konusunda bilgilendirmek değildir. Bir yandan halkla beraber belediyeyi yönetmek bir yandan da alınacak siyasi kararlara birlikte karar vermek amacındayız. Bizim yaygın medyadan beklentimiz gelip bizleri ziyaret etmeleri, çalışmalarımızı yakından görmeleri, bizimle ilgili haberlerde bizi aramalarıdır. İlçemiz hizmete aç, ama Akdeniz'in en şirin ilçelerinden biridir. Bu nedenle öncelikle ilçemizi hak ettiği yere getirmek, sahip olduğu turizm potansiyelini değerlendirme, halkımızın sosyal ve ekonomik açıdan ilerlemesini sağlamak, şehircilik uygulamaları konusunda dünyadaki iyi örnekleri incelemek istiyoruz.''
     Nehir, sivil toplum örgütleri ve meslek odalarından gelen önerileri de dikkate aldıklarını sözlerine ekledi.