SAMANDAĞ BELEDİYESİ MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİ

Samandağ Belediyesi Temmuz ayı olağan Meclis toplantısı Belediye Başkanı Mithat Nehir Başkanlığında gerçekleşti. Samandağ Belediyesi hizmet binası Meclis toplantı salonunda 1 Temmuz Cuma günü saat 10: 00’da Meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir tarafından olağan Meclis toplantısının açılışı başlatıldı.
SAMANDAĞ BELEDİYESİ MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİ
Başkan Nehir Meclis toplantısının açılışında 2 Temmuz 1993 yılında Sivas’ta madımak otelinde yapılan katliam ile İstanbul Atatürk Hava Limanında yaşanan terör saldırısı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.Başkan Nehir yaptığı açıklamada şöyle dedi; “2 Temmuz 1993 yılında Sivas’ta bir katliam yaşandı. Sivas’ta yitirdiğimiz canların önünde saygıyla eğiliyorum. Geçen haftada İstanbul Atatürk Hava Limanında 43 Vatandaşımızın ölümü ve yüzlerce vatandaşımızın da yaralandığı bir terör saldırısı gerçekleşti. Bu terör saldırısını gerçekleştirenlerin kim veya kimlerin olduğu konusunda biran önce aydınlatılmasını istiyoruz. Ölen Vatandaşlarımıza Allahtan rahmet ailelerine sabır diliyorum. Ülkemizde Sivas katliamları dâhil ülkemiz genelinde vahşice terör saldırılarının bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum.Temmuz ayı olağan meclis toplantısında gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Görüşülen ve karara bağlanan maddeler şöyle:                                                                                    
 
Bir önceki meclis toplantısı tutanak özetinin görüşülüp oy birliği ile kabul edildi.  İlçemiz Atatürk Mahallesi 1042, 1998 ve 4241 sayılı parsellerde yer alan 75. Yıl Parkının, park ve park altı otopark yapımı için;  Hatay Büyükşehir Belediyesine 25 yıllığına tahsis edilmesi hususu oy birliği ile kabul edildi.Merkezi Ankara' da bulunan İç Anadolu Belediyeler Birliğine  Belediyemizin 5393 sayılı yasanın 18. Maddesinin (o) bendine istinaden üye olması hususuoy birliği ile kabul edildi. 5393 sayılı Belediye Yasasının 18. Maddesinin (p) fıkrasına istinaden karşılıklı iş birliği yapılması, kardeş kent ilişkileri kurulması hususunda Belediyemizin Ankara İli Yeni Mahalle İlçe Belediyesi ile kardeş kent olunmasına oy birliği ile kabul verildi.  Mülkiyeti Belediyemize ait Zeytunlu Mahallesinde yer alan  28 adet parsel ile Alevşık Mahallesinde yer alan  2 adet parsel  toplam 30 adet parselin kıymet takdiri yapılmak suretiyle; Belediyemizin Sosyal Güvenlik Kurumuna olan borcuna karşılık trampa yapılması, trampa yapılmaması halinde satış bedelleri SGK kurumuna olan borcun ödenmesinde kullanılmak kaydıyla  anılan parsellerin ihale yolu ile satışı için encümene ve işlemleri yürütmek üzere belediye Başkanına yetki verilmesi hususu görüşülerek  oy çokluğu ile kabul edildi. Meydan Mahallesinde yer alan ismi olmayan sokağa Abdulhalik Kabasakal isminin verilmesi için konunun imar ve hukuk komisyonuna havale edilmesine oy birliği ile kabul verildi.   4 adet İmar planı tadilatı talep dosyasının imar komisyonuna havalesi ve Belediyemiz Meclisinin 11 temmuz pazartesi günü saat 16:00 da Komisyon raporunu görüşmek üzere belediye hizmet binası toplantı salonunda toplanmasına oy birliği ile kabul edildi.  Eylül ayı meclis toplantısının 2 Eylül Cuma günü saat 10’00’da Belediye Hizmet binası toplantı salonunda yapılmasına oy birliği ile karar verildi.