SAMANDAĞ BELEDİYESİ TOPLU KONUT SİTESİ ÜYELERİ BİR ARAYA GELDİ.

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); color:rgb(68, 68, 68); font-family:calibri,sans-serif; font-size:12.8000001907349px">Samandağ Belediyesi tarafından imar edilen Ş&uuml;kr&uuml; Kanatlı Mahallesi, &Ouml;ğretmen Ali Aslan Caddesi &uuml;zerinde bulunan Samandağ Belediyesi Toplu konut sitesinin m&uuml;lk sahipleri Samandağ Belediyesi Meclis salonunda bir araya geldi.&nbsp;</span>
SAMANDAĞ BELEDİYESİ TOPLU KONUT SİTESİ ÜYELERİ BİR ARAYA GELDİ.
Toplantıya Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Samandağ Belediye Emlak ve istimlak müdürü Güral Tum,Profesyonel firma temsilcisi Umut Ekşi ve mülk sahipleri katıldı. Toplantının başlangıcında Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir: ” Samandağ Belediyesi Samandağlıların yaşam kalitesine değer katacak projeleri hayata geçiriyor. Samandağ’da biraz dolaşırsanız toplu konutların önemini ve gerekliliğini daha iyi anlarsınız. Toplu konutların bir yönetim mantığı vardır. Bu konutların güvenliğinden, temizliğine, kalorifer sisteminden, asansör bakımına her konuda işlerin yürümesi için geçici bir yönetim belirleyeceğiz. 131 konut sahibinin vereceği kararlarla bu hizmetler yürüyecektir.  “dedi.Profesyonel Apartman yöneticisi Umut Ekşi: ”Site yönetimi, Yeterli bilgi ve tecrübe gerektiren ve zaman ayrılması gereken iş olduğundan son yıllarda kişilerin “yöneticiliğinden” profesyonellerin “yönetimine” doğru gelişim göstermeye başlamıştır. Mevcut düzende çoğunlukla kendisi de kat maliki olan ve sitede ikamet eden yönetici; binada uyulması gereken konular, aidat ödemeleri ve birçok konuda zorluk yaşamaktadır. Profesyonel yöneticilik hizmetleri site sakinleri için bir gereklilik halini almıştır. ”dedi.Samandağ Belediyesi Toplu Konut Sitesi Üyeleri arasında gerçekleşen oylamada Geçici Yönetim Kurulu üyeliklerine  : “Cumali Balıkçı, Serkan Sağaltıcı, Süleyman Bahap, Kemal Oğur, Erdinç Bastırma, Kemal Çamlıca, Yeliz Sel, Sedat Köksal ” seçildi. Geçici Yönetim Kurulu başkanlığına Güral Tum getirildi.
Toplu konut sitesi  üyelerinden Öğretmen Sezgin Buki’nin konut alanındaki parkın” Öğretmen  Aycan Seven Parkı”olması yönündeki önerisi kabul gördü. Konut alanındaki Parkın adı  yapılan oylama sonucunda “Öğretmen Aycan Seven Parkı” olarak belirlendi.Öğretmen Sezgin Buki:”Öğretmen Aycan Seven bir Samandağlı kadar bu kültürü sahiplendi. Burada yaşamak, çocuklarını bu kültürde yetiştirmek istedi. Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetti. Anısını yaşatmak istiyoruz. Konut alanında bulunan alanın  “Öğretmen Aycan Seven Parkı “ olmasını öneriyoruz” dedi.Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir: ” Bu öneri bizim açımızdan değerli bir öneridir. Öğretmen Aycan Seven Samandağ’ı çok sevdi. Buralarda yaşamak istedi. Belediye konut sitesinde ikamet etmek üzere ev aldı. Geçtiğimiz günlerde değerli hocamızı kaybettik. Rahmetle anıyoruz .”dedi.1-Toplu konut Site üyeleri Profesyonel site yönetimi konusunda hizmet alımına oy birliğiyle karar verdiler.2-Sitede görülen ihtiyaç üzerine bir jeneratör alınmasına oy birliğiyle karar verildi.