SARAY CADDESİNE ESTETİK VE ÇAĞDAŞ BİR GÖRÜNÜM

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Hürriyet (Saray) Caddesi esnafını ziyaret etti.
SARAY CADDESİNE ESTETİK VE ÇAĞDAŞ BİR GÖRÜNÜM

Cadde esnaflarından Gözde İskender Salonu işletme sahibi Mete Güneşer’in ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmada çarşı esnafıyla birlikte Belediye Meclis Üyeleri Necdet Bök ve Mehmet Akgül, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Hakan Kokusever, Mobilyacılar ve Marangozcular Odası Başkanı Mehmet Ali Yapar yer aldı.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş gerçekleşen buluşmada Başkan Savaş esnaf temsilcilerine Antakya Belediyesi tarafından Hürriyet Caddesi ve Ulus Meydanı'nda yapılan alt ve üst yapı çevre düzenleme çalışmaları hakkında detaylı bilgiler sundu.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, "42 aylık görev süremizde şehirde çok kapsamlı ve rekor düzeyde altyapı çalışması gerçekleştirdik. Hürriyet Caddesi de gerek altyapı ve gerekse üst yapı anlamında adeta yeni baştan dizayn ettiğimiz, çehresini değiştirdiğimiz caddelerimizden biri. Göreve başladığım henüz 2.haftada şehrimizde yaşanan selin ardından buraya yaptığım ziyarette cadde sular altında kalmış, kitaplar, beyaz eşyalar suların üzerinde yüzüyordu. Esnafımız belediye ekipleriyle beraber bir yandan dükkânındaki suyu tahliyeye uğraşıyor, bir yandan da ağlıyordu. Ne mutlu ki bugün esası çözerek cadde üzerinde teferruatlar için biraraya geliyoruz. Amacımız hemşehrilerimize gelişmiş Avrupa şehirlerindeki gibi nefes alabilecekleri, trafik keşmekeşinden uzak, ailece hoşça vakit geçirebilecekleri sosyal yaşam alanları oluşturmaktır. Hürriyet Caddesi'ni güzel bir görünüme kavuşturduk. Bizler bu bölgeyi bütüncül bir yaşam alanı olarak düşünüp tasarlayarak hareket ettik. İnönü caddesi ile parkı birbirine bağlayan yaya köprüsü de bu düşüncemizin sonuçlarından sadece bir tanesidir. Bu bölgenin tamamını destinasyon alanı olarak görmek için çalıştık. Böylece hem yöremizdeki insanlara hem de şehrimize dışarıdan gelen yerli ve yabancı turistlerimize tarihi görsel güzellikler sunmak için var gücümüzle hizmet ürettik. Bu vesileyle, başta hemşehrilerimiz olmak üzere gerçekleştirilen bu yoğun çalışmalarda bizlerden desteklerini esirgemeyen cadde esnafımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.