SAVAŞ BELEN DE VATANDAŞLARLA BİRARAYA GELDİ

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, geçtiğimiz hafta sonu Belen ilçesini ziyaret ederek, ilçe  sakinleriyle bir araya geldi.

SAVAŞ BELEN DE VATANDAŞLARLA BİRARAYA GELDİ
Belen’in yemekleriyle meşhur Özlem Lokantası sahiplerinin ev sahipliğinde düzenlenen  birlik, beraberlik ve dayanışma buluşmasına Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Belen Belediye Başkanı Cemil Yılmazlar, Antakya Belediyesi Başkan Vekili Serdar Güven, Başkan Yardımcısı Mehmet Çaparali, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü ve dernek üyesi muhtarlar, Harp Malulü Şehit, Dul ve Yetimleri Hatay Şube Başkanı Hakan Kokusever, İssume Mahalle Muhtarı İhsan Sönmez, Sarımazı Mahalle Muhtarı Sabahattin Ünal, Derebahçe Mahalle Muhtarı Nureddin Kelleci, Bakras Mahalle Muhtarı Ali Şirin, Şembük Köyü Muhtarı Talip Vurucu, Kıcı Köyü Muhtarı Şit Mülayim, Karapelit Köyü Muhtarı Osman Güven, Benlideresi Köyü Muhtarı Mehmet Göçmen, Güzelyayla Köyü Muhtarı Uçurtart, Atik Köyü Muhtarı İlyas Kurtulan, Çerçikaya Köyü Muhtarı İsmail Yücel, Şenbük Mahalle Muhtarı Mehmet Çiloğlu, H.İbrahim Mahallesi Muhtarı Ekrem Kaplan ve Belen ilçesi sakinleri katılım gösterdi.

Başkan Savaş, Belen ilçesine yaptığı ziyarette, birlik, beraberlik ziyaretleri kapsamında 20 aydır ilçe ilçe, belde belde, köy köy dolaştıklarını, Hatay’da yüzyıllardır var olan kardeşlik bağlarının daha da pekiştirilmesi ve gelecek kuşaklara aktarılması noktasında üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirdiklerini belirtti.Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Belen ilçesi sakinlerine hitaben yaptığı konuşmada, Hatay genelinde çeşitli ilçelerde, beldelerde ve köylerde ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Savaş, " Birlik, beraberliğimize, dayanışma ruhuna ve kardeşliğimize destek veren herkese gönülden teşekkür ediyorum. Şehrimizde birlik ve beraberliğin en üst seviyesindeyiz. Asırlar boyu, medeniyet tarihimize baktığımızda çok farklı renkler, farklı dinler ve farklı mezhebe mensup insanlar kardeşçe bir arada yaşamış ve halen yaşamaktadır. Bu güzel ortamımızı artarak sürdürmemiz için muhtarlarımız, belediye başkanlarımız, kanaat önderlerimiz ve siyasi büyüklerimiz ellerinden gelen gayreti gösteriyor. Kentimizle ilgili farklı yerlerde farklı senaryolar yazılıyor olabilir. Bunlara rağbet etmeyelim, meydan vermeyelim, dedikodulara inanmayalım. Hizmetler için tek vücut olmalı, hep birlikte hareket etmeliyiz. Bu zenginliğimizi sonuna dek devam ettireceğiz. Bugün burada sizlerle birlikte olmamıza vesile olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim etsin.” dedi.