Savaş Hizmetlerini Muharip Gaziler Derneği Üyeleriyle Paylaştı

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Muharip Gaziler Derneği üyeleriyle bir araya geldi.
Savaş Hizmetlerini Muharip Gaziler Derneği Üyeleriyle Paylaştı

 Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ramiz Bakır’ın ev sahipliğinde Kurtuluş Caddesi’nde bulunan Muharip Gaziler konuk evinde gerçekleşen buluşmada, önce hep birlikte yöresel kemmunlu biberli aş yendi, dayanışma yemeğinin ardından Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Muharip Gaziler Derneği üyeleriyle Antakya Belediyesi’nce 44 aydır memlekette yapılan hizmetleri paylaştı.

Etkinliğe Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Başkan Vekili Serdar Güven, Belediye Meclis üyeleri Münir Havaioğlu ve Kasım Türkeş, Terziler Odası Başkanı Ruşen Akyüz ve Muharip Gaziler Derneği üyeleri katılım gösterdi. Savaş slayt sunum eşliğinde katılımcılara hizmetlerle ilgili detaylı bilgiler sundu, dernek üyelerinin görüşlerini dinledi, sorularını yanıtladı.

            Savaş, kentte gerçekleştirilen hizmet ve yatırımlarla şehrin kabuk değiştirdiğini, her geçen gün kalkındığını, değiştiğini ve geliştiğini belirtti. Bu hizmetleri elbirliğiyle, kentin tüm dinamikleriyle birlikte gerçekleştirdiklerini vurgulayan Belediye Başkanı Savaş, “Bu hizmetlerde hepinizin emeği, payı ve duası var. Antakya Belediyesi’nce 44 aylık süreçte yaptığımız icraatlarımızı her ortamda hemşehrilerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, derneklerimizle ve toplumun her kesimiyle paylaşıyoruz. Esas ve ortak amacımız şehrimizi, altyapısıyla, üst görünümüyle, parklarıyla, köprüleriyle, yollarıyla, çağdaş tesisleriyle, sosyal alanlarıyla, tarihi ve kültürel zenginliğine yakışır, yaşanabilir, modern, herkes tarafından beğenilen, takdir edilen örnek bir şehir görünümüne kavuşturmaktır.” dedi.

            Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ramiz Bakır; “Sayın Başkanımız göreve geldiği ilk günden bu yana sağolsunlar bizlere yakın ilgisini ve desteğini göstermektedir. Tüm üyelerimiz adına kendilerine ve değerli çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyoruz.  Sayın Başkanımızın 44 aylık hizmet sürecinde Antakya genelinde yapmış olduğu çalışmalar memnuniyet verici. Yapılan hizmetleri ve projeleri ilk ağızdan dinleme, bilgilenme ve görme imkânına sahip olduk. Alt yapı konusunda yapılan kalıcı hizmetler, cadde ve sokakların güzelleştirilmesi, yeni oluşturulan sosyal yaşam alanları, yeşil alanların sayısında gözle görünen artışlar, dernek ve sivil toplum kuruluşlarıyla olan gönül bağı ve dayanışma ruhu bir kent yaşayanı olarak bizleri memnun etmektedir. Bugün burada kentimizde yapılan hizmetler, projeler ve yatırımlar hakkında fikir alışverişinde bulunmak ve bu konularda beyin jimnastiği yapma fırsatı bulduk. Bu nedenle başta Belediye Başkanımız Lütfü Savaş olmak üzere tüm belediye çalışanlarını kutlarız.” dedi.