SAVAŞ IN BİRLİK BEREBERLİK TOPLANTILARI SÜRÜYOR

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, birlik, beraberlik ve dayanışma ziyaretlerine aralıksız devam ediyor.

SAVAŞ IN BİRLİK BEREBERLİK TOPLANTILARI SÜRÜYOR
MHP Kumlu İlçe Başkanı Ayhan Rüşvanlı ev sahipliğinde tertiplenen toplantıya Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Kumlu Belediye Başkanı Ali Balkıs, Başkan Yardımcısı Mehmet Çaparali, Ak Parti Kumlu İlçe Başkanı İbrahim Pac, DSP Kumlu İlçe Başkanı Cuma Yurdakul, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, Kumlu Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Bülent Aydın, Kumlu Kırıcıoğlu Köyü Muhtarı Ali Alaca, Reyhanlı Uzunkavak Köyü Muhtarı Ahmet Kelleroğlu, Altınözlüler Derneği Başkanı Ömer Kuday, Kumlu Dolmuşçular Kooperatifi Başkanı Mustafa Talipler, Harp Malulü, Gaziler, Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Hakan Kokusever, İl Genel Meclis üyeleri ile Kumlu İlçe sakinleri katılım gösterdi.

MHP Kumlu İlçe Başkanı Ayhan Rüşvanlı toplantıda yaptığı konuşmada, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ın il genelinde yürüttüğü birlik, beraberlik toplantılarının Hatay insanına büyük faydası olduğunu bu nedenden dolayı Başkan Savaş’a teşekkür ettiğini açıkladı.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, birlik ve beraberlik toplantılarına 18 ay önce başlanıldığını ifade ederek, “İlimiz genelinde yer ve mekân gözetmeksizin birlik ve beraberliğimizin daha da pekişmesi adına bu tür toplantılara iştirak ediyoruz. Bu maksatla bizleri buraya davet etmenizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. İlimizde birliğin, dirliğin sürmesi hepimize büyük fayda sağlayacaktır. İlimizin huzurlu ortamda bulunması ve insanlarımızın rahat yaşam sürmesi bir arada barış içinde yaşamamıza neden olmaktadır. Bu birlikteliğimiz gelecek nesillere örnek olmalıdır. Torunlarımıza bırakacağımız en güzel miraslardan biri de budur. Belediye Başkanlarımızla, muhtarlarımızla, siyasi parti yöneticilerimizle, sivil toplum kuruluşları temsilcilerimizle hemen hemen her ortamda bir araya geliyor bu tür dayanışma ve kaynaşma buluşmaları düzenliyoruz” dedi.

Komşu ülkemiz Suriye’de yaşanan iç savaş’tan dolayı bir takım dış mihrakların boş durmadığını belirten Başkan Savaş, “Ecdadımızdan bize miras olarak bırakılan bu hoşgörü ortamını bozmak isteyen mihraklara fırsat vermememiz gerekir. Bu birlikteliği korumak, kollamak için toplumun her kesimine büyük görev düşüyor. Bizler de bu sorumluluk bilinci ile hareket ediyoruz.” dedi.