SAVAŞ TOKİ ŞEHİT ÖMER FARUK ADAŞ İLKOKULU’NU ZİYARET ETTİ

             Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, eğitime destek faaliyetlerine aralıksız devam ediyor.
SAVAŞ TOKİ ŞEHİT ÖMER FARUK ADAŞ İLKOKULU’NU ZİYARET ETTİ

Her fırsatta okullara ziyaret gerçekleştiren Savaş,  bu doğrultuda TOKİ Şehit Ömer Faruk Adaş İlkokulu’nu ziyaret etti. Yapılan ziyarete Belediye Başkanı Savaş'ın yanı sıra Belediye Meclis Üyesi İsmail Karaoğlu katılım gösterdi.

Ziyarette Okul Müdürü Ömer Nar, Müdür Yardımcıları Murat Şerbetçi, Gülşen Dükkancı, Okul Aile Birliği Başkanı Melek Kırgız, öğretmenler ve öğrenciler hazır bulundu.

TOKİ Şehit Ömer Faruk Adaş İlkokulu Müdürü Ömer Nar ziyarette okulun faaliyetleri ve öğrencilerin elde ettiği başarılar hakkında çeşitli bilgiler verdi. Okul Müdürü Ömer Nar, Başkan Savaş’a eğitim kurumlarına verdiği destekten ötürü, ayrıca memlekete yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti ve yürütülen hizmetleri takdirle karşıladıklarını ifade etti.

Okulu gezerek sınıflarda incelemelerde bulunan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a 2-A şubesi öğrencilerinden Nisa Seren Sağlam, İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını ezbere okudu.  Başkan Savaş, öğrenci Nisa Sağlam’ı İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını ezbere okumasından dolayı tebrik etti ve öğrenciyle bir süre sohbet etti.

Başkan Savaş, göreve geldikleri ilk günden itibaren eğitim kurumlarına her türlü destek verdiklerini ve ihtiyacı olan okullara katkı sağlamayı sürdüreceklerini belirterek, “Bu kapsamda sizlerin halini, hatırını sormak ve varsa okulumuzun ihtiyaçlarını karşılamak üzere ziyarette bulunduk. Okullarımızın var olan eksikliklerini imkânlar dâhilinde gideriyoruz. Görev süremizde kent genelinde okullarımızda bahçe düzenlemesi, parke taş, asfalt, spor sahası ve oyun grubu gibi yardımlarda bulunduk. Çocuklarımızın, gençlerimizin daha güzel, daha modern ve huzurlu ortamlarda eğitim almaları çok önemli. Çünkü bizler bu şehri gelecek nesillere hazırlıyoruz.” dedi.