Savaş’tan Okul Kütüphanesi’ne katkı

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, kent genelinde bulunan okullara yaptığı ziyaretleri aralıksız sürdürüyor. 
Savaş’tan Okul Kütüphanesi’ne katkı
Başkan Savaş bu çerçevede beraberinde Belediye Meclis Üyeleri Kasım Türkeş ve Halit Balıkçı ile birlikte Akevler Mahallesi’nde bulunan Bedi Sabuncu İlköğretimokulu’na ziyarette bulundu.
     Ziyarette Okul Müdürü Vahap Zeytineli, Baş Müdür Yardımcısı Süleyman Güneri, Müdür Yardımcıları Ömer Şakip Tokaç ve Seval Yaman, Okul Aile Birliği Başkanı Abdullah Gül ve okul öğretmenleri yer aldı.
     Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Okul Müdürü Vahap Zeytineli, okulun faaliyetleri ve ihtiyaçları hakkında bilgiler sunarken, eğitime yönelik destek ve katkılarından ötürü Belediye Başkanı Savaş’a teşekkür etti.
     Zeytineli, ziyarette okulun bahçe düzenlemesi konusunda Antakya Belediyesi’nin desteğini isterken, Belediye Başkanı Savaş en kısa zamanda okul bahçesinde gerekli düzenleme çalışmasının yapılacağını ifade etti.

     Savaş ziyaretinde öğrencilerin faydalanabilmesi amacıyla okul kütüphanesine hikâye kitabı, öğretmenlere ise kupa bardağı hediye ederken yaptığı açıklamada, imkânlar dâhilinde okullarımızın ihtiyaçlarını karşılamak, okul idarecileri, öğretmen ve öğrencilerle sohbet etmek, karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak amacıyla 45 aydır hemen her hafta okullarımızı ziyaret ettiklerini belirtti.
     Hizmet süreleri boyunca okulların parke, asfalt, oyun gurubu, araç–gereç, spor malzemesi gibi ihtiyaçlarını karşılamaya özen gösterdiklerini, bu ziyaretlerde öğretmenlerin, okul yöneticilerinin ve öğrencilerin hallerini ve hatırlarını sorduklarını ifade eden Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, "Çocuklarımıza daha güzel bir gelecek hazırlamak için çalışıyoruz.” dedi.