SCAPIN’İN DOLAPLARI İLE SAMANDAĞ’DA PERDE AÇTI

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), sunduğu hizmetlerin yanı sıra bireylerin yaşamına kültür ve sanat etkinlikleriyle getirdiği yeniliklerle insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışı bağlamında farkını ortaya koyuyor.
SCAPIN’İN DOLAPLARI İLE SAMANDAĞ’DA PERDE AÇTI
HBB Şehir Tiyatrosu, geçtiğimiz günlerde Antakya’da halkın beğenisine sunduğu  "SCAPIN'IN DOLAPLARI" adlı tek perdelik tiyatro oyununu, 27 Şubat Cumartesi günü bu kez de Samandağlı sanatseverlerle buluşturdu.Samandağ Yeni Çarşı Salonu'nda gerçekleştirilen tiyatro etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Moliere’nin 17’nci yüzyılda yazdığı muhteşem eserden HBB Şehir Tiyatrosu’nca uyarlanarak sahneye taşınan oyun büyük ilgi gördü.HBB Şehir Tiyatrosu’nun başarılı isimlerinden Serdar Sarıkaya’nın yönettiği ve birbirinden yetenekli tiyatro oyuncularının sahne performansıyla sahnelenen eşsiz oyun Samandağlılardan tam not aldı.Tiyatro kültürü HBB Şehir Tiyatrosu ile adeta yeniden şekillenen Hataylı vatandaşlar, sanat dolu bir haftasonu akşamı yaşatan sanatçıları dakikalarca ayakta alkışladı.HBB Şehir Tiyatrosu'nun ayakta alkışlanan performansı sonrasında açıklama yapan başarılı oyuncu Ali Gezgin, “Bugün burada sizlerle buluşmamıza vesile olan ve bizi her anlamda destekleyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve misafirperverliğiyle bize kendi evimizdeymiş gibi hissettiren Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir'e tüm oyuncular adına teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
SCAPIN’İN DOLAPLARI İLE SAMANDAĞ’DA PERDE AÇTI haberi 29 Şubat 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Samandağ muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1345 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle