SORUNLARA ORTAK HAREKET ORTAK ÇÖZÜM

Kısa adı &lsquo;&lsquo;BASK&rsquo;&rsquo; olan <strong>Bağımsız Kamu G&ouml;revlileri Sendikaları Konfederasyonu </strong>Hatay il temsilciliği Onursal Başkanı <strong>Metin YILMAZ</strong> &nbsp;&lsquo;&lsquo;Hatay halkımızın sorunlarına ortak hareket, ortak &ccedil;&ouml;z&uuml;m parolası ile hareket ediyoruz &rsquo;&rsquo; dedi.
SORUNLARA ORTAK HAREKET ORTAK ÇÖZÜM
YILMAZ, açıklamasında; Bilindiği üzere Hatay İlimizin en büyük problemlerinde birisi alt yapı sorunudur. Her kış yağmur yağdığında halkımıza işkence haline gelen sel baskınları Antakya merkezde yapılan çalışmalarla önlenmişti. Hatay İlimizin Büyükşehir statüsüne kavuşması ile aynı sorunla mücadele eden bir çok mahallesinden biri olan Saraycık Mah. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ ile görüşmemiz ve bunun sonucunda verilen talimat ile çözüme kavuştu.  Saraycık Mah. Halkı yağan yağmur sonucu oluşan sel baskınlarında evleri her yıl su basmakta ve mahalleli büyük zarar görmekte idi. Bu sorunun Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ ile yapılan görüşmeler neticesinde Kanalizasyon Daire Başkanı Sayın Yaşar Bey anında incelemelerde bulunarak çözüm konusunda harekete geçmiştir. Yapılan çalışmalar sonucu mahalle halkımız rahat bir kış geçirmeni sevincini yaşamaktadır. YILŞMAZ açıklamasının devamında;‘‘Gece gündüz demeden her türlü iklim koşullarına rağmen 185 numaralı ihbar hattına gelen şikayetlere anında müdahale etmek için, Hatsu Genel Müd. İsamettin Çeker HATSU’ nun onaylanmayan bütçesine rağmen imkânsızlıklar içerisinde 60 ekip kurmuş ve 80 km kanalizasyon çalışmasına imza atarak imkansıza imza atarak çalışmaları ile göz doldurmuştur.  Ayrıca yapılan çalışmalar sırasında alınan trafik ve iş güvenliği önlemlerinde oldukça organize ve hataya mehil vermeyecek şekilde olması dikkat çekmiştir.Günlerdir ilimizde yaşanan ishal vakalarına dikkat çeken YILMAZ ,  “ HATSU’NUN bütçesinin biran evvel onaylanarak artık geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı su içmeleri için altyapı çalışmalarının çözüme ulaşması gerektiğinin “ altını çizdi.YILMAZ açıklamasının sonunda;‘‘Biz her daim sendikacılığın çalışmaların hak emek mücadelesinin yanında halkımız içinde sosyal sorumluğunun bilincinde olarak toplumsal sorunlara duyarlı hareket ettik. Sorunlara ortak hareket ortak çözüm anlayışı ile halkımızın refahı ve kaliteli yaşaması için projeler üreterek ilgili kurumlarımızla işbirliği içinde bulunduk. Buradan halkımızın sorunlarına duyarsız kalmayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ ve HATSU Genel Müd. İsamettin ÇEKER’E halkımız adına teşekkür ediyoruz. Bu tür projelerle Hatay halkımızın geleceği teminat altına alınmaktadır. Halkımıza saygılarımla” dedi. 
              Metin YILMAZ
                                                                                                  
BASK Hatay İl Temsilciliği
SORUNLARA ORTAK HAREKET ORTAK ÇÖZÜM haberi 29 Temmuz 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1210 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle