SU GİBİ HAYAT VER PROJESİ FARKINDALIK YARATTI

Yaşam kaynağımız suyun, bilinçli bir şekilde kullanımı ve tasarruf edilmesi amacıyla Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) organizesinde farkındalık yaratan 'Su Gibi Hayat Ver' Projesi kapsamında, Antakya Atatürk Parkı'nda 22 Mart 2016 saat 14.00’te Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) yetkilileri ile Mustafa Kemal Üniversitesi(MKÜ) Antakya Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin sosyal pazarlama çalışması olan ‘Su İçin el ele’ etkinliği düzenlendi.
SU GİBİ HAYAT VER PROJESİ FARKINDALIK YARATTI
Su tasarrufu konusunda farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte, HBB Antakya Atatürk Parkı içinde bulunan bankların reklam mecrası olarak kullanılması ve su tasarrufu ile ilgili sloganların yer aldığı alanlar düzenlendi. Aynı zamanda gençlerin ilgisini çekecek bir fotoğraf panosu oluşturuldu ve bu panoda su bilinci ile ilgili görseller kullanıldı.Antakya MYO öğrencilerinin de söz aldığı etkinlikte sosyal pazarlama ile sosyal sorunlar üzerinde bilgi ve tekniklerinin uygulanabileceği, tüketici davranışından yola çıkarak su tasarrufu, su farkındalığı konularında davranış oluşturulabileceği aktarıldı.HATSU Destek Hizmetleri Daire Başkanı Mehmet Ezer etkinlikte yaptığı konuşmada, ‘Dünya nüfusunun hızlı artışı, tarım alanında bilinçsiz sulama, küresel ısınmanın olumsuz etkileri, sanayileşme gibi nedenlerden dolayı su ihtiyacı giderek artmaktadır. Bu gerçekler doğrultusunda sahip olduğumuz suyun kıymetini bilmeliyiz’ dedi.Antakya MYO Müdürü Prof. Dr. Soner Soylu da etkinlikte gönüllülük esasıyla çalışan öğrencilere teşekkür belgelerini verdi. Vatandaşların ve öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği etkinlik anısına Hatay Büyükşehir Belediyesi ile HATSU yetkilileri, MKÜ Antakya MYO öğrencileri ve TEMA Vakfı üyelerinin de bulunduğu topluluk, insan zinciri oluşturarak elden ele can suyunu taşıyarak fidan dikerek ölümsüzleştirdi.
 
 
 
SU GİBİ HAYAT VER PROJESİ FARKINDALIK YARATTI haberi 23 Mart 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Erkan Mutlu İnan adına  tarafından  5255 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle