''SULAMA ÜCRETLERİNE ÖNÜMÜZDEKİ YIL DA ZAM YAPMAYACAĞIZ''

Kırıkhan ilçesi Sulama Birliği Başkanı Mehmet Şahin, sulama ücretlerine önümüzdeki yıl da zam yapmayacaklarını söyledi. 
''SULAMA ÜCRETLERİNE ÖNÜMÜZDEKİ YIL DA ZAM YAPMAYACAĞIZ''
Şahin, birlik binasında düzenlediği toplantıda, 2009 yılının haziran ayında göreve geldiklerini, bu zaman içinde borçların ödendiğini, çalışan işçilere ödemelerin gününde yapıldığını kaydetti.
     Önümüzdeki yıllarda Amik Ovası'nın sulama sorununun tamamen biteceğini ifade eden Şahin, şöyle devam etti:
     ''Göreve geldiğimizde borçla aldığımız birliği iyi bir konuma getirdik. Bundan böyle sağlayacağımız gelirle, sulama kanallarının bakım, onarım ve gereken yerlerde de değişimlerini yapacağız. Bu yıl sulama suyuna zam yapmadık. Önümüzdeki yıl da yapmayacağız. Geçen yıl barajdaki su doluluk oranı 26 milyon metre küp iken, bu yıl 32 milyon 500 bin metre küpe yükseldi. Bölgemizdeki su sorununu kökten çözebilmek için barajın Kılavuzlu ve Menzelet projesi içerisinde yer alan Tahtaköprü Barajı'nın 11 metre yükseltilmesi çalışmaları sürüyor. Bu konuyu yakından takip eden ve destek veren Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e şükran borçluyuz.''
     Şahin, Reyhanlı Barajı ve Suriye ile ortak yapılacak olan Dostluk Barajı'nın da tamamlanmasıyla Hatay ve çevre illerin tarımda sulama sorunun tamamen biteceğini de sözlerine ekledi.