Tabip Odası eski Antakya evi restorasyon açılış kokteylinde

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Hatay Tabip Odası’nı ziyaret ederek yeni restore edilecek binanın açılış kokteyline katılım gösterdi.

Tabip Odası eski Antakya evi restorasyon açılış kokteylinde

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş; Hatay Tabip Odası’nı ziyaretinde yaptığı açıklamada; eski bir Antakya evinin restorasyonunun gerçekleştirilecek olması memnuniyet verici olduğunu belirtirken, Hatay Tabip Odası’nın bulunacağı binanın restorasyonuna kurum olarak gereken desteği vereceklerini ifade etti.            Ziyarette Hatay Tabip Odası Başkanı Dr.Selim Matkap, İl Sağlık Müdürü Dr.Sebahattin Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Aysun Çakar, Belediye Başkan Vekilimiz Serdar Güven ve Hatay Tabip Odası üyeleri iştirak etti.

            Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Hatay Tabip Odası Başkanı Dr.Selim Matkap yaptığı açıklamada; “ Kentlileşmek, yaşanılan yeri kente çağdaş ve çağcıl bir estetik görüntü sağlayabilmek konusunda katkı da bulunabilmekle mümkündür. 248 m²’lik 100 yıllık tarihi geçmişi olan eski bir Antakya evi olan odamızı restore ederek hizmete sunmayı amaçlıyoruz. Çeşitli olumsuz süreçlerin ardından bu yılın başında Toki’nin eski Antakya evleri için açmış olduğu restorasyon kredilerine başvurumuzu yapmamız ve olumlu sonuçlanması ile işe girişmiş olduk. Eş zamanlı olarak da Kültür Bakanlığı’nın hibe programı çerçevesinde Antakya’da iyi sayılabilecek bir destek sağladık.
 Yaptığımız bu girişimlerde bizlere destek sağlayan Kültür Müdürümüz Aysun Çakar Çelenk’e, mimar Deniz Emir’e, Dr.Cengiz Haksöz’e, Dr.Tahsin Usta’ya, Dr.Murat Avcı’ya, Dr.Kemal Hünerli, Dr.Mehmet Özonur’a, Dr.Sadık Nazik’e, Dr.Ali Kanatlı’ya teşekkürlerimi sunuyorum.

            Restorasyona başladığımız bugün açılışımızı onurlandıran ve bizlere destek konusunda temennilerini belirten Sayın Belediye Başkanımız Doç.Dr.Lütfü Savaş’a, İl Sağlık Müdürümüz İl Sağlık Müdürü Dr.Sebahattin Yılmaz’a ve tüm konuklarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

            Hatay Tabip Odası eski Antakya evi restorasyon açılış kokteylinde konuşan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş; “ Mesleki ve kurumsal dayanışmayla güzel ve örnek olacak bir işe imza atılıyor. Tarihi geçmişimize sahip çıkmak, tarihi mekanlarımızı gelecek nesillerle buluşturmak hepimizin sorumluluğu ve görevi. Hatay Tabip Odamızın eski bir Antakya evini restore ederek hizmete sunacak olması takdire şayan. Bizlerde kurumsal olarak gerekli desteği sağlamaya hazırız. Ben Hatay Tabip Odası Başkanımız Dr.Selim Matkap’ın nezdinden tüm emeği geçenleri kutluyorum. İnşallah restore edilecek evimizin açılışını hep birlikte gerçekleştireceğiz.” dedi.