''TARİHİ UZUN ÇARŞI LAYIK OLDUĞU GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞACAK'' (

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, tarihi Uzun Çarşı'nın layık olduğu görünüme kavuşacağını belirtti.
''TARİHİ UZUN ÇARŞI LAYIK OLDUĞU GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞACAK'' (
 Savaş, yaptığı yazılı açıklamada, Hatay Valiliği ile ortaklaşa yürütülen proje kapsamında, tarihi Uzun Çarşı restorasyon projesinin mart ayında başlaması noktasında tüm kurum ve kuruluşlar olarak yoğun çaba sarf edildiğini vurguladı.
     Projeyle birlikte Uzun Çarşı'nın tarihi güzelliklerinin ön plana çıkartılarak yerli ve yabancı turistlerin doğal ortamda alışveriş yapmalarının sağlanacağını ifade eden Savaş, şunları kaydetti:
     ''Esnaf temsilcilerinin kaygılarını en az seviyeye indirmek için elimizden geleni yapacağız. Hep birlikte doğru ama aynı hedefe kilitlenmenin semeresini alıyoruz. Hizmet sürecimizde ilk iş olarak yıllardır ihmal edilmiş olan alt yapıya yaptığımız yatırımlar ile cadde ve sokaklarımızda bir takım sıkıntılar yaşandı. Başta esnafımız olmak üzere, halkımızın ve kentin bütün dinamiklerinin katkısı ile bu sıkıntıların üstesinden geldik ve gelmeye devam edeceğiz. Birlikte koordineli çalışma ile Antakya'nın marka kent olması yolunda emin adımlarla ilerleme kaydediliyor. Proje konusunda esnafımız destek verip doğru ve yerinde temennilerde bulunmuşlardır. Anıtlar Kurulu bizlere tam destek veriyor. Bizim de esnafımızdan isteğimiz, restorasyon sürecinde sabırlı olmaları ve desteklerine devam etmeleri olacaktır. Uzun Çarşı da yapılacak olan restorasyon çalışmalarında esnafımızın işinde düşme yaşanacaktır. Ama çift vardiya sistemi ve gerekirse şartlar uygun olursa geceleri de aydınlatma ile yapılacak çalışmalarla üç aylık iş bir buçuk ayda tamamlanarak esnafın mağduriyeti giderilecektir