TİYATROYU SEVEN MİNİKLERE BALON VE KUMBARA SÜRPRİZİ

Bir ülkenin kalkınması sanat ve kültürel faaliteylerindeki yoğunluğuyla eş orantılıdır. Bu yüzden sosyal ve kültürel aktivitelerin il geneline yayılmasını sağlayarak, sanat duyarlılığı yüksek bir kent oluşturma yolunda önemli mesafeler kat eden Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş öncülüğünde kurulan HBB Şehir Tiyatrosu, sergilediği sahne performanslarıyla ayakta alkışlanıyor.
TİYATROYU SEVEN MİNİKLERE BALON VE KUMBARA SÜRPRİZİ
Çocuk ve yetişkin oyunlarının il genelinde vatandaşlarla buluşturulmasında büyük bir özveri örneği ortaya koyan HBB Şehir Tiyatrosu, geleceğimiz olan çocuklara sanatı sevdirmeyi ve sevgisini aşılamayı görev bilerek bu anlamda ortaya koyduğu çalışmalarla büyük beğeni topluyor.HBB Şehir Tiyatrosu’nun tiyatro çalışmaları kapsamında Anne Eli Kreş ve Vali Teoman İlkokulu öğrencileri 5 Mayıs Perşembe günü HBB Şehir Tiyatrosu Oyun Salonu’nda misafir edildi.Geleneksel kültürümüzün yaşatılmasında ve yayılmasında kilit bir rol oynayan HBB Şehir Tiyatrosu, geçmişten günümüze ulaşmayı başaran kukla gösterisini miniklere sunarak onların mutluluklarına vesile oldular.Gün içerisinde karşısına çıkan hayvanlar ile Keloğlan’ın diyalogunun çeşitli figürler eşliğinde eğlenceli bir dille anlatıldığı kukla oyunu, aynı zamanda çocuklara hayvan sevgisi aşılaması ve duyarlı bireyler olarak yetişmeleri bağlamında tembihlerde bulunması itibariyle hafızalara kazınan güzel bir gün yaşattı.Oyunun bitmesi sonrasında minik izleyiciler büyük beğeni ile izledikleri kukla oyunu kahramanları ile hatıra fotoğrafı çektirmenin mutluluğunu yaşadılar. HBB Şehir Tiyatrosu oyuncuları tarafından onlara balon ve kumbara hediye edilmesiyle miniklerin mutluluğu görülmeye değerdi.HBB Şehir Tiyatrosu yetkilileri, her Perşembe saat 10.00 ile 14.00 saatlerinde bünyesindeki oyun salonunda minikleri misafir etmeye devam edeceklerini ifade etti.
TİYATROYU SEVEN MİNİKLERE BALON VE KUMBARA SÜRPRİZİ haberi 06 Mayıs 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  3035 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle