TÜRK MÜZİĞİ KOROSUNDAN MUHTEŞEM KONSER

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Türk Müziği Korosu, 24 Mayıs Salı günü Mustafa Kemal Üniversitesi(MKÜ) Atatürk Konferans Salonu’nda sanatseverlerin büyük katılımıyla gerçekleşen muhteşem bir konsere daha imza attı.
TÜRK MÜZİĞİ KOROSUNDAN MUHTEŞEM KONSER
HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde çalışmalarını gerçekleştiren HBB Türk Müziği Korosu’nun Anadolu’nun özgün ezgilerini seslendirdiği muhteşem konsere, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, MKÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Önlen ve HBB Genel Sekreter Yardımcısı Sait Günal ile Hataylı sanatseverler ilgi gösterdi.Yaklaşık 2 saat süren konserde, farklı yörelerimize ait birbirinden güzel Türk Halk Müziği eserlerini seslendiren koro ekibinin, icra ettiği ezgilerle izleyiciler zaman zaman duygu dolu anlar yaşarken, kimi zaman da hareketli türkülere coşku ve neşe içerisinde eşlik ettiler.Bugüne dek başarıyla gerçekleştirdiği konserlerle sanatseverlere birbirinden güzel müzik ziyafeti sunan Şef Şükrü Bezirci yönetimindeki HBB Türk Müziği Korosu, konser bitiminde sanatseverler tarafından alkış yağmuruna tutuldu.MKÜ Rektörü Kaya, konserle ilgili olarak yaptığı konuşmada, Hataylı  sanatseverlerin bir araya gelmesinde emeği geçen, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve katılımcılara teşekkür ederek koro şefi Bezirci’ye; MKÜ Tıp Fakültesi Dekanı Önlen de, bu güzel günü yaşatan koro nezdinde HBB Türk Müziği Korosu ekibinden Şebnem  Turunç’a çiçek takdiminde bulundular.Ulu önder M. Kemal Atatürk’ün “Sanatsız Kalan Bir Milletin Hayat Damarlarından Biri Kopmuş Demektir” sözünü örnek alan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş,  Hatay halkını birbirinden güzel sanatsal faaliyetlerle buluşturarak hemşehrilerinin takdirini kazanıyor.
 
TÜRK MÜZİĞİ KOROSUNDAN MUHTEŞEM KONSER haberi 25 Mayıs 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  2235 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle