TÜRK SAĞLIK SEN GENEL BAŞKANI KAHVECİ HATAY DA

<span style="background-color:rgb(250, 250, 250); color:rgb(51, 51, 51); font-family:arial; font-size:11.9999990463257px">T&uuml;rkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve T&uuml;rk Sağlık-Sen Genel Başkanı &Ouml;nder Kahveci 14 Mart Tıp Bayramına denk getirerek İlimiz Hatay da bir dizi &ccedil;alışmalarda bulunmak &uuml;zere İlimize geldi. Kahveci, T&uuml;rk Sağlık-Sen Hatay Şubesinde &uuml;yeleri ve Basın mensuplarıyla bir araya geldi.</span>
TÜRK SAĞLIK SEN GENEL BAŞKANI KAHVECİ HATAY DA
Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı aynı zamanda Kamu-Sen Konfederasyonu Genel Sekreteri Önder Kahveci, bir dizi ziyaretler için geldiği ilimizde önemli açıklamalarda bulundu.Düzenlenen toplantıda Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin, yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda sağlık çalışanın hazır bulundu.Kahveci, konuşmasında şu görüşlere yer verdi: “Sağlık çalışanları yıpranma payından faydalanamıyor. Sağlık çalışanları zor şartlar altında çalışıyor. Fiili hizmet ve döner sermaye ödemelerinin emekliliğe yansımasını istiyoruz. Emeklilik, çalışma döneminin devamı olmalıdır. Emeklilikte maaşın yarısı gitmemeli.
Sağlık çalışanlarımız yoğun iş yükü altında. Çalışırken şiddete maruz kalıyor. Görev başında iken arkadaşlarımızı kaybetmek istemiyoruz.Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun sağlık çalışanlarına müjde açıklaması gerçeği yansıtmamaktadır. Nöbet ücretleri zaten cüzi bir miktardır. Yüzde 50 zam yaptık açıklaması, kamuoyuna yönelik farklı bir algı oluşturmaktır.23 yıllık sendikacılıkta Türk Sağlık-sen olarak hep çalışanın yanında olduk. Hakkımızı almak ve gerçekleri dile getirmek için 4 Nisan tarihinde büyük bir miting düzenleyeceğiz” dedi.