TÜRKİYE KAMU-SEN ANKARA’YI SALLADI

Memurların iş güvencelerini ellerinden alıp, tazminatlarını ödedikten sonra kapının önüne koymanın hayalinde olanlara karşı Türk Memuru geleceğine ve iş güvencesine sahip çıktı.
TÜRKİYE KAMU-SEN ANKARA’YI SALLADI
Hatay İlimizden bu görkemli mitinge 60 Kişilik 4 Otobüs ve hususi araçlar ile 300 civarı katılım sağlandı.
Ankara Toros Sokak’tan başlayan yürüyüşle mitingin yapılacağı Kolej meydanına akın eden 100 Bin kişi, “İŞ GÜVENCEME DOKUNMA, EK ZAMMIMI UNUTMA” diye haykırdı.Ankara sendikal anlamda tarihi günlerinden birini yaşadı. Uzun yıllardan sonra ilk defa kamu görevlileri hakları için ayağa kalkarak on binler olup Başkent’e aktı. Yurdun dört bir yanından yola çıkan kamu görevlileri, emekliler, 4/C’liler, sözleşmeli personel, KİT Personeli, Ataması yapılmayan Öğretmen, İ.İ.B.F. Mezunları, sağlıkçılar, KPSS’de kendilerine bir kapı arayan genç işsizler ve hakları budanan, unutulan, baskıya uğrayan tüm kesimler hep bir ağızdan yetkililere “YETER ARTIK” dedi.Toplu sözleşme masasında iki oturumda iradesi pazarlanan, 123 TL’ye mahkum edilen, enflasyon farkı unutulan, göz göre göre iki yılı çalınan on binlerce memur hep bir ağızdan EK ZAM talebini haykırdı, Ankara’yı inletti.-Bu kalabalığı kimse görmezden gelemez,gelmemeli! Hakkımızı alana dek alanlarda olacağız, hakkımızı kimseye yedirtmeyeceğiz. Ta ki Memurun üzerinden kanlı eller çekilene dek!!!
Bu soğuk ve yağışlı günde bizleri yanlız bırakmayan tüm memur arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Kimin yüreği yetiyor kimin yetmiyor tüm Türkiye’ye göstermiş olduk.
Hepinize saygılarımı sunuyorum
Hayrettin ŞAHİN
Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Başkanı
Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Yönetim Kurulu Başkanı