Turunçlusporlular Dayanışma Yemeğinde Buluştu

2.Amatör kümede namağlup lider olan Turunçluspor kulübü tarafından Harbiye Boğaziçi Restaurantta dayanışma yemeği düzenlendi.
Turunçlusporlular Dayanışma Yemeğinde Buluştu
Turunçluspor’a gönül veren bir çok insanı bir araya getiren etkinlikte  spor,sanat,siyaset ve iş dünyasından bir çok isim buluştu.Geceye katkı sağlayanlar için hazırlanan slayt gösterisi ile başlayan dayanışma yemeği’ne Chp Hatay Milletvekili Av.RefikEryılmaz,Defne Belediye Başkanı Dr.İbrahim Yaman, CHP Parti Meclisi üyesi Nihat Matkap,Chp Hatay Milletvekili aday adayları Av.Servet Mullaoğlu,YılmazŞahudoğlu,Av.EyüpHoca,Şevleda Uzun,Murat Uzun,Hdp Hatay Milletvekili aday adayı Av.HatayTut,Turunçluspor yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı. Turunçluspor yönetim kurulu üyelerini tek tek sahneye çağırarak konuklara takdim eden başkan Kenan Evren Gül yaptığı konuşmasında :“1979 yılında kurulan külübümüz  u15, u16, u17, u 19 ve 2. Amatör gruplarında mücadele etmektedir. Ekonomik olarak çok daha fazla destek gören bir çok ilçe takımıyla mücadele eden takımlarımız bir çok grupta lider ya da liderlik mücadelesi vererek göğsümüzü kabartmaktadır. Özellikle 2.amatör kümede mücadele veren takımımızın namağlup lider olduğunu da buradan vurgulamak isterim.
Turunçluspor sadece bir mahalle takımı değil aynı zamanda Defnemizin ve bölgemizin birleştirici gücüdür. Kulübümüzün temel amacı, gençlere sporu sevdirerek sağlıklı yaşamın temelini oluşturmak ve özellikle son zamanlarda yaygınlaşan uyuşturucu belasından gençlerimizi uzak tutarak daha temiz bir toplum yaratılması noktasında katkı sağlamaktır. Bizler geleciğimiz olarak gördüğümüz gençlerimizin topluma faydalı birer birey olmaları için çaba göstermekteyiz. Sporun yaygınlaştırılması ve gençlerimizin spor yapmaya özendirilmesi için önemli eksiklerimizden biri spor alanlarımızın yetersiz olmasıdır. Defne belediyesinin bu konuda yoğun çaba sarf ettiğini görüyoruz. Bu konuda başkanımıza ve değerli çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyor, hayata geçirecekleri projelerin şimdiden destekçisi olacağımızı bildirmek istiyorum.Turunçlusporumuzu ekonomik olarak destekleyen değerli Defne halkına, gecemize katılarak bizlere onur veren, destek veren tüm spora gönül vermiş dostlarımıza, sporcularımıza sonsuz teşekkürlerimizi iletmek istiyoruz.”dedi. Turunçlu Spor Yardımlaşma ve Dayanışma gecesinde konuşma  yapan Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman:”Turunçlu Spor hakikaten çalışmalarıyla çabasıyla Defne ilçesinde çok güzel bir örnek teşkil ediyor. Gelişmeleri yakından takip etme imkanı buluyorum. Biz bu sene Kulüplerimize tesis kazandırma yönünde yatırımlar yapacağız. Kapalı Spor Salonu yıkım aşamasında ve TOKİ ‘ye veriliyor. Biz Subaşı’nda Kapalı Spor Salonu yaptırma konusunda önemli adımlar attık. Değişik mahallelerimizde de saha ıslah çalışmalarına başladık. İlçemizde en çok futbola yatkınlık olduğundan futbol sahalarına öncelik verdik. Sezon sonunda takımlarımızın kategorilerine göre Defne ilçemizin kulüplerine belirli miktarda maddi katkıda bulunacağımızın müjdesini vermek isterim. Gerekli olan tüm hizmetleri gençlerimize sunacağız.”dedi.Geceye katılan konuklar Piyanist Semih Büyükaşık ve “Tadı Var Sende” adlı yeni albümleri ile gönüllerde taht kuran Fikret İflazi’nin seslendirdiği şarkılar eşliğinde gönüllerince eğlendiler.
 Talip KÖLEOĞLU
Fotograflarla Hatay Editörü
        İRADE Gazetesi