Uluslararası Yörük Türkmen Şöleni

Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediyesi, D&ouml;rtyol Belediyesi ve Hatay Y&ouml;r&uuml;k Avşar T&uuml;rkmenleri ve Dayanışma Derneği&#39;nin işbirliği ile &#39;1. Uluslararası Y&ouml;r&uuml;k T&uuml;rkmen Ş&ouml;leni&#39; d&uuml;zenlenecek.<br /> &nbsp;
Uluslararası Yörük Türkmen Şöleni
Dörtyol'da 03 Mayıs 2015 Pazar Günü saat 10.00'da Yeni Kapalı Pazar Yeri'nde(Otogar Yanı) yapılacak olan etkinlikte Türk Rock Müziği'nin sevilen ses sanatçısı Kıraç sahne alarak katılımcılara müzik ziyafeti yaşatacak.Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Yörük Avşar Türkmenleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ünal Kocak, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcilerini yanı sıra çok sayıda vatandaşın katılımı beklenen şölenin diğer etkinlikleri şu şekilde sıralandı:
-Mehteran Takımı gösterisi,
- Aşık Gül Ahmet Yiğit ve Mersin'li Ozan Orhan Karabacak'ın gösterisi,
-Yörüklere özgü göçü simgeleyen develerin gösterisi,
- Yörük kültürünü anlatan yörük çadırlar kurulması,
- Yörük kültürünü anlatan yemek stantlarının kurulması.
 
Uluslararası Yörük Türkmen Şöleni haberi 02 Mayıs 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  3195 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle