VALİ Topaca’ya 23 Nisan Ziyareti

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); font-family:arial,sans-serif; font-size:10pt">23 Nisan Ulusal Egemenlik ve &Ccedil;ocuk Bayramı kutlamaları &ccedil;er&ccedil;evesinde Abdi İpek&ccedil;i Ortaokulu &ouml;ğrencileri,&nbsp;İl Milli Eğitim M&uuml;d&uuml;r&uuml;&nbsp;</span><span style="background-color:rgb(255, 255, 255); font-family:arial,sans-serif; font-size:10pt">Kemal Karahan eşliğinde&nbsp;<span style="font-size:10pt">Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca&#39;yı&nbsp;</span></span><span style="background-color:rgb(255, 255, 255); font-family:arial,sans-serif; font-size:10pt">ziyaret etti.</span>
VALİ Topaca’ya 23 Nisan Ziyareti
Abdi İpekçi Ortaokulu öğrencileri ile hoş bir sohbet gerçekleştiren Sayın Topaca, 23 Nisan’ın anlam ve önemi hakkında bir konuşma yaptı. Sayın Topaca, ‘’Bir ülke için en önemli varlık çocuklarımızdır. Çünkü bizlerin ve ülkemizin geleceği çocuklarımıza emanet olacaktır. Sizler onu geliştireceksiniz, büyüteceksiniz ve ona sahip çıkacaksınız. Geleceğimiz sizlerin omuzlarında yükselecektir. Bu sebeple biz sizlere çok önem veriyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk de bunu bildiği için 23 Nisan Bayramı’nı çocuklara armağan etmiştir. Bu günü çocuklarımızın kutlamasını istemiştir. Bu bayram dolayısıyla da çocuklarımızın geleceğe hazırlanması ve ülkemize sahip çıkma konusunda bilinçlenmesini arzu etmiştir. Aynı arzuyu biz de taşıyoruz.” dedi.Sayın Topaca, “Sizlerin bu millete ve devlete sahip çıkmak için var gücü ile çalışması gerekiyor. Ülkemizin başarılı, işini seven, büyüklerine saygı duyan, hedefleri olan çocuklara ihtiyacı var. Onun için biz sizlere çok önem veriyoruz. Sizler için yapılması gereken her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Sizlerin daha güzel ortamlarda yetişmesi, okuması, yaşaması için devletimiz hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyor. Devletimizin yaptığı çalışmaların hepsi sizler içindir. Bundan sonra da inşallah daha güzellerini ve daha iyilerini yapmaya devam edeceğiz. Sizden isteğimiz; milletimize ve devletimize en güzel şekilde sahip çıkmanız, korumanız ve onu geliştirmenizdir.” dedi.Sayın Topaca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dilekleri ile kutladığını belirterek, bu bayramın ülkemiz için hayırlı, uğurlu olmasını temenni ettiğini belirtti.Sayın Topaca bayram nedeni ile koltuğunu Abdi İpekçi Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Hüseyin Başkır’a devretti.Sayın Topaca ile bir süre sohbet eden minik vali günün anlam ve önemine dair görüşlerini ifade etti. Bu mutlu günde bu koltuğa oturmanın kendisi için çok gurur verici olduğunu belirten Hüseyin Başkır, “95. Yılını kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm halkımız ve dünya çocukları için kutlu olsun. Mustafa Kemal Atatürk’ün yurtta barış dünyada barış ilkesinden hareketle bu bayramın bütün dünyaya barış getirmesini temenni eder, hepinize teşekkür ederim.” dedi.Valilik koltuğuna oturan Hüseyin Başkır, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan’a okullarda projeksiyon cihazının eksik olduğunu belirterek, bu konuda destek olunması talimatını verdi. Vali Yardımcısı olarak koltuğa oturan 7. Sınıf öğrencisi Elif Akçay ise çocukların spor yapmasının önemini ifade ederek, okullarda spor salonunun olması konusunda talimat verdi.Sayın Topaca, günün anısına çocuklara kol saati ve kitap hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.
VALİ Topaca’ya 23 Nisan Ziyareti haberi 24 Nisan 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  5285 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle