VETERİNER ODASINDAN BAŞKAN NEHİR E ZİYARET

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); color:rgb(68, 68, 68); font-family:calibri,sans-serif; font-size:15px">Hatay Veteriner Hekimler odası Başkanı Yahya Hamurcu Başkan Nehir&rsquo;i Makamında ziyaret etti.. Veteriner Hekimler odası başkanı Hamurcu ile başkan Nehir uzun zamandan beri g&ouml;r&uuml;şemediklerini ifade ettiler.&nbsp;</span>
VETERİNER ODASINDAN BAŞKAN NEHİR E ZİYARET

Veteriner hekimler odası tarafından Gerçekleşen ziyarette Büyükşehir belediyesinin daha önceden meclisten geçirilmiş, talebi yapılmış veteriner hekim kadrosunun ihdasının sağlanması gerektiği üzerinde durdular.  Mesleki ve siyasi konulara değinildi.Hayvanlardan İnsanlara bulaşan(sığır, keçi, koyun, kedi, köpek ) zoonoz hastalıklarla ilgili bir yaygınlık görüldüğünü belirtildi. Bu konuda bütün ilçelerde sokak hayvanlarına dönük barınakların oluşturulması gerektiği vurgulandı. Kuduz hastalığıyla mücadele, Büyükbaş hayvanlar da tüberküloz hastalığı ile ilgili gerekli çalışmalar yapılmasının zorunluluğu ifade edildi. Brusella ve Afrika hastalıklarının da görülmeye başlandığı bir dönemden geçildiği belirtildi.  Bu konuda veteriner hekim istihdamının yapılmasının önemi ifade edildi.  Büyükşehir belediyesinin veteriner hekim istihdamı ile ilgili hassasiyet göstermesi gerektiğini vurgulandı.Samandağ Belediye başkanı Mithat Nehir : Hayvancılık ve veteriner halk sağlığı alanlarında istenilen düzeye ulaşılması düşünülüyorsa veteriner hekimlere  idari yapılar içinde gereken yetki ve  sorumluluk verilmelidir. Zoonoz hastaliklar (hayvandan insana gecen hastalıklar:Krim Kongo Kanamali Atesi,Kus Gribi,Sarbon,Kuduz vb) veteriner hekimlerin halk sağlığında mücadele etmesi gereken en önemli unsurdur.Belediyeler bünyesinde Veteriner Kadrolarının ihdas edilmesi ve işlevsel hale getirilmesi halk sağlığı açısından önemlidir. İlçe belediyesi olarak kamuoyunun bildiği üzere barınak çalışmamız olmuştur.  Belediyemize ait barınak’ın ,büyükşehir belediyesine devri yakın zamanda gerçekleşecektir.  “dedi. 

VETERİNER ODASINDAN BAŞKAN NEHİR E ZİYARET haberi 18 Ağustos 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Mesut Mutlu adına  tarafından  1455 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle