YAYLADAĞI ÇİFTÇİSİNE BÜYÜK DESTEK

<strong>Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediyesi(HBB), kentin başlıca ge&ccedil;im kaynaklarından biri olan tarımı s&uuml;rd&uuml;r&uuml;lebilir kılmak ve kırsaldan kente g&ouml;&ccedil;&uuml;n &ouml;n&uuml;ne ge&ccedil;ebilmek amacıyla geliştirdiği projelerle &uuml;reticiyi desteklemeyi s&uuml;rd&uuml;r&uuml;yor.</strong>
YAYLADAĞI ÇİFTÇİSİNE BÜYÜK DESTEK
Hatay Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe Ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ile Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğiyle, 14 Ocak Perşembe günü Yayladağı Semt Pazarı’nda 42 bin 500 adet fidanı üreticiyle buluşturdu. Fidan dağıtım etkinliğine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Mustafa Dönmez, Yayladağı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yakup Karasoy, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Fidan dağıtımı öncesinde kurban kesildi ve dualar edilirken, etkinliğe katılan vatandaşlara bereketi temsil eden pilav ikram edildi.Yayladağılıların hak ettiği hizmetlere kavuşması amacıyla tüm imkanların seferber edildiğini vurgulayan Başkan Savaş, “Bölgenin yıllardır ihmal edilen atık su arıtma ve altyapı sıkıntılarını en kısa süre içerisinde çözüme kavuşturacağız. Halkımızı temiz içme suyuyla buluşturmak amacıyla içme suyu isale hatlarını yenileme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tarıma destek sunabilmek adına düzenlediğimiz fidan dağıtımının berekete vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. Gerçekleştirdiği konuşmada fidan dağıtımının, geçimini tarımla sağlayan ilçede ekonominin gelişimine büyük bir katkı sağlayacağını vurgulayan Karasoy, tarıma verdiği destekten dolayı Başkan Savaş’a teşekkür etti.Etkinlikte konuşma yapan Dönmez, “Bir tarım şehri olan Hatayımıza hizmet etmek üzere etkili projeler geliştiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak 2015 yılında tarıma 11 milyon Türk Lirası destek sağlamış bulunmaktayız. Bu bütçeyle sulama göleti ve sulama tesisleri kazandırmak amacıyla çalışmalar başlattık. ‘Hatay’ın Çiçekleri Çiftçinin Ekmeği Projesi’ ile dar gelirli üreticilere ek gelir sağladık. Şimdi ise 15 ilçemizde 5304 hektarlık alanda 15 farklı çeşit meyveden 140 bin ağacı çiftçilerimize dağıtarak toprakla buluşturmayı hedefliyoruz. Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın talimatıyla, benzeri projelerle çiftçimize destek vermeyi sürdüreceğiz” açıklamasında bulundu.Başkan Savaş, çiftçinin geleceğe dair umutlarının yeşermesi ve Yayladağı topraklarının bereketinin baki olması temennisiyle, ilk fidanı çiftçiye sundu. Sunulan fidanların ardından Başkan Savaş’a teşekkür eden Yayladağı halkı, dağıtımdan duydukları memnuniyeti dile getirdi.


 
YAYLADAĞI ÇİFTÇİSİNE BÜYÜK DESTEK haberi 15 Ocak 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1145 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle