YAYLADAĞI’NDA LAVANTA DİKİMİ YAPILDI

Yayladağı Belediyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında Yayladağı’nda lavanta dikimi gerçekleştirildi.

Çabala Mahallesinde 7 bin adet lavanta fidesi toprakla buluştu. Tarım, kozmetik ve gıda alanında etkin verimlilik sağlayacak olan Lavanta bitkisi ekimine AK Parti Hatay Bölge Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın,  AK Parti Yayladağı İlçe Başkanı Doğan GÜRLEN ve Belediye Meclis Üyeleri katılım gösterdi. Çevreyi güzelleştirmek ve istihdam sağlamak adına desteklerinden dolayı Orman Bölge Müdürlüğüne teşekkür eden Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın: “ Çabala Mahallemize 7 bin adet lavanta fidesini dikiyoruz. Lavanta toprak yönünden seçici olmayan bir bitkidir. Kurağa, sıcağa ve soğuğa dayanıklıdır. Tesis edildiğinde ilk 2-3 yıllık iyi bakımdan sonra uzun yıllar verim alınır. Son yıllarda yaşanan şartlara bağlı olarak çiftçilerimizce tıbbi ve aromatik bitkilere yöneliş gözlemlenmektedir. Orman köylerinde kıraç yerlerde boş alanlara lavantayı köylülerimize ektirebilirsek ayrı bir gelir kaynağı olur. Bunun yanında arıcılık da yapabilecek. Lavantanın olduğu yerlere kovanlar yerleştirerek lavanta balı elde edebileceğiz. Buna bağlı olarak son yıllarda lavantaya olan talep artışı nedeniyle bizde hem istihdam alanı oluşturmak hemde Fotoğraf Platosu ile farklı güzelliklere ev sahipliği yapmak istedik.” Dedi.  
YAYLADAĞI’NDA LAVANTA DİKİMİ YAPILDI haberi 14 Ocak 2022 17:12 tarihinde FirmaRehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine, ilgili firma Yayladağı Belediyesi adına Hatay / Yayladağı muhabirimiz Mehmet Katırcıoğlu tarafından Belediyeler sektörüne eklenmiş olup  78 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından beğenilmemiştir. İletişim Bilgileri için Lütfen Tıklayın!
Haberi Beğendiniz mi?
Okunma
Kategori
İlgili Firma
İlgili Sektör
Şehir
YAYLADAĞI’NDA LAVANTA DİKİMİ YAPILDI haberi, Hatay Yayladağı Belediye Haberleri Hatay ili Yayladağı ilçesi mahallesinde Belediye kategorisinde yer almakta olup 2022 yılı içerisinde 78 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
YAYLADAĞI’NDA+LAVANTA+DİKİMİ+YAPILDI Haberin+Detayları+için+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
YAYLADAĞI’NDA LAVANTA DİKİMİ YAPILDI Haberin Detayları için Lütfen Tıklayın! Sayfasını Ben Beğendim. Size de Tavsiye Ederim! 22 Ocak 2022 Cumartesi 20:54 https://firmarehberim.com/haber/belediye/yayladaginda-lavanta-dikimi-yapildi-275648 #YAYLADAĞI’NDA #LAVANTA #DİKİMİ #YAPILDI #Haberin #Detayları #için #Lütfen #Tıklayın! #YAYLADAĞI’NDALAVANTA #LAVANTADİKİMİ #DİKİMİYAPILDI #YAYLADAĞI’NDALAVANTADİKİMİYAPILDI #HaberinDetayları #Detaylarıiçin #içinLütfen #LütfenTıklayın! #HaberinDetaylarıiçinLütfenTıklayın!

Güncel Son Belediye Haberleri

BAŞKENT’TEN EXPO’21 HATAY’A TAM DESTEK

1 Nisan'da kapılarını tüm dünyaya açmak için gün sayan Expo 2021 Hatay'ın üçüncü tanıtım toplantısı, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın katılımıyla Ankara'da gerçekleştirildi.

Mehmet Katırcıoğlu | 18 Ocak 2022 16:14
SAMANDAĞ BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE ARA TATİL HEDİYESİ

Samandağ Belediyesi tarafından okulların ara tatile girmesi ile öğrencilere karne hediyesi olarak ücretsiz tiyatro etkinliği düzenlenecek. Etkinlikte “Arı Maya ile Uğur Böceği” ve “Pinokyo” tiyatro oyunları sahnelenecek.

Hatice Ekmekçi Defne Gazetesi | 18 Ocak 2022 16:03
Yayladağı’nda meyve işleme tesisi faaliyette

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın,Yıllık ürettikleri 10 bin ton çileğin yüzde 60'ını ihraç ettiklerini ifade eden Yalçın, son yıllarda ilçede çileğin yanı sıra mantar üretiminin de yaygınlaştığını kaydetti.

Hatice Ekmekçi Defne Gazetesi | 15 Ocak 2022 12:35
YAYMAN VE BAŞKAN YAVUZ BASINLA BULUŞTU

Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş, Ak Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik, Ak Parti Hassa ilçe Başkanı Cafer Sarı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla basın mensupları onuruna Kırıkhan’da kahvaltı verdi.

Hatice Ekmekçi Defne Gazetesi | 15 Ocak 2022 10:47
BAŞKAN SAVAŞ’IN RAS-EL SENİ BAYRAMI MESAJI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Miladi takvime göre 14 Ocak’a denk gelen ve Alevi vatandaşların yeni yıl olarak kutladığı 'Ras-el Seni' bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Gamze Kumlu Melodi Radyo | 15 Ocak 2022 10:39
HBB MECLİSİ 2022’NİN İLK TOPLANTISINI YAPTI

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi 2022 yılındaki ilk toplantısını, Başkan Vekili Mehmet Oflazoğlu’nun yönetiminde gerçekleştirdi. Toplantıda 13’ü gündem dışı olmak üzere toplam 76 madde görüşüldü.

Hatice Ekmekçi Defne Gazetesi | 15 Ocak 2022 10:20
BAŞKAN GÜVEN ARSUZ HALKININI YALNIZ BIRAKMADI

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Hüyük mahallesinde yapılması planlanan ÇED toplantısına, Arsuz halkı ile birlikte karşı çıktı.

Nejla Çetinoğlu | 14 Ocak 2022 17:46
YAYLADAĞI’NDA LAVANTA DİKİMİ YAPILDI

Yayladağı Belediyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında Yayladağı’nda lavanta dikimi gerçekleştirildi.

Mehmet Katırcıoğlu | 14 Ocak 2022 17:12
SAMANDAĞ BELEDİYESİNDE RAS ELSENİ COŞKUSU

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, Rumi Takvimin ilk günü sayılan 14 Ocak Res El Seni dolayısıyla belediyenin bütün birimlerinde görev yapan personellerin yeni yılını kutladı.

Hatice Ekmekçi Defne Gazetesi | 14 Ocak 2022 16:04
BAŞKAN SAVAŞ’TAN YEREL BASINA DESTEK

Türkiye’de ve Hatay’da yaşanan olumsuz kur artışlarının ardından meydana gelen ekonomik dengesizlik yüzünden zor günler geçiren medya sektöründe faaliyet gösteren yerel basına bir destek de Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’tan geldi.

Mehmet Katırcıoğlu | 13 Ocak 2022 15:57
Yayladaği’nda Lavanta Dikimi Yapildi Haberi için Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Yayladaği’nda Lavanta Dikimi Yapildi için Sıkça Sorulan Sorular
Yayladaği’nda Lavanta Dikimi Yapildi En Gücel Haberler
Yayladaği’nda Lavanta Dikimi Yapildi Türkiye'de Hangi Bölgede Hizmet Veriyor?
Yayladaği’nda Lavanta Dikimi Yapildi Firma Rehberi Nerde?
Yayladaği’nda Lavanta Dikimi Yapildi Ücretsiz Haber Nasıl Eklenir?
Yayladaği’nda Lavanta Dikimi Yapildi Haber Hangi Tarihte Eklemiştir?
Yayladaği’nda Lavanta Dikimi Yapildi En Popüler Haber Listesi Nerede?
Yayladaği’nda Lavanta Dikimi Yapildi Haberi İle Nasıl İletişim Kurabilirim?
Yayladaği’nda Lavanta Dikimi Yapildi İçin Yapılan Son Dakika Haberleri Varmı?
Yayladaği’nda Lavanta Dikimi Yapildi Sayfasına Kaç Yıldız Puan Verilmiş, Nasıl Yıldız Puan Verebilirim?
Yayladaği’nda Lavanta Dikimi Yapildi Son Güncellemeleri Neler?
Yayladaği’nda Lavanta Dikimi Yapildi Sosyal Medya Hesapları, Facebook, İnstagram, Twitter, YouTube Sayfaları Nelerdir?
Yayladaği’nda Lavanta Dikimi Yapildi Google, Yandex, Bing, Yahoo Arama motorlarından Ne Kadar Ziyaret Ediliyor?
Yayladaği’nda Lavanta Dikimi Yapildi Sayfamız Google, Yandex, Bing, Yahoo Arama Motorları Sıralamasında Kaçıncı Sırada?