YENİ KOMBİNE KANAL AÇMA ARACI İLK HİZMETİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Antakya Belediyesi'nin yeni satın alarak bünyesine kazandırdığı, Akdeniz bölgesinde tek, Türkiye'nin sayılı belediyelerinde bulunma özelliği taşıyan ''Kombine Kanal Açma Aracı'' ilk hizmetini gerçekleştirdiği belirtildi
YENİ KOMBİNE KANAL AÇMA ARACI İLK HİZMETİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
İlk icraatını Türkmenbaşı Caddesi'nde gerçekleştiren aracın yaptığı çalışmayı izleyen Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, amaçlarının hemşehrilerine en iyi kalitede hizmet sunmak olduğunu ifade etti.
     Savaş, oldukça kapsamlı ve birçok farklı özelliği bulunan yeni araç ile kente daha da kaliteli hizmet verilmesinin amaçlandığını, belirterek şu ifadeleri kullandı:
 
            
     ''Hemşehrilerimize kaliteli hizmet sunmamıza vesile olacak ve böylesine zengin özellikleri bulunan yeni aracımızın ilk icraatını yerinde gözlemlemek üzere burada bulunuyoruz. Görev süremiz içinde makine araç filomuza yeni ve özellikli araçlar kazandırmaya devam ediyoruz. 1 milyon TL değerinde olan ancak etkin girişimlerimiz sonucu 600 bin TL'ye mal ettiğimiz ''Kombine Kanal Açma Aracı'' bugüne kadar Antakya Belediyesi makine araç parkımıza kazandırılan en kapsamlı özellikleri bulunan ve üst seviyede teknolojisi olan araç konumunda. Elektrik aydınlatması mevcut olmayan bir bölgede çalışma yaparken bünyesinde bulunan sistemle etrafı aydınlatabilme özelliğine sahip. Mevcut araçlar 3 metre derinliğe kadar ulaşabilirken yeni aracımız 15 metre derinliğe kadar müdahale edebiliyor.''
     Mevcut araçlardan 5 kat daha güçlü özellikte bulunan bu aracın önceki araçların bir günde yapabildiği işi bir saat gibi kısa bir zamanda tamamlayabildiğini belirten Savaş, araç filosuna kazandırılan yeni iş makinesi ile kente daha da kaliteli hizmet sunma mutluluğuna erişeceklerini kaydetti.