YENİ TÜRKİYE VE BAŞKANLIK SİSTEMİ KONFERANSINA BÜYÜK İLGİ

Yesder ve İnsander’in ortaklaşa hazırladığı ve Kenan Yasan, Ömer Turan, Eren Şentürk, Tülay Babuşçu,DoganÇaglar konuşmacı olarak katıldığı  Yeni Anayasa Yeni Türkiye ve başkanlık konferansını büyük ilgi gördü.
YENİ TÜRKİYE VE BAŞKANLIK SİSTEMİ KONFERANSINA BÜYÜK İLGİ
Hatay Kültür merkezinde yapılan konferansın açılış konuşmasını YESDER Başkanı Cahit Aşkar yaptı.
Aşkar konuşmasında; Yayladağı Esnafları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  ve İnsan Der’in ortaklaşa hazırladığımız Yeni Anayasa, Yeni Türkiye ve Başkanlık Sistemi konferansına hoş geldiniz. Bu gün burada Yeni Türkiye ve Başkanlık Sistemi ile ilgili kafalarınızdaki bir takım sorularınızın ortadan kalkacağını düşünüyoruz. Türkiye’nin artık eski Türkiye olmadığını tüm dünya kıskanarak izlemektedir. Yeni anayasa ve başkanlık sistemiyle bir takım bürokratik engellerde ortadan kalkacak ve gerek iç huzurumuz gerekse dünya ekonomisinde söz sahibi olacağımız günler çok yakındır.Sayın Kenan Yasan siyaset bilimci / tv yorumcusu, Sayın Tülay Babuşçu Balıkesir milletvekili / siyaset bilimci, Sayın Ömer Turan siyaset bilimci / tv yorumcusu, Sayın Eren Şentürk siyaset bilimci / tv yorumcu, Sayın DoganÇaglar siyaset bilimci / eğitimci, Bizleri  kırmayıp geldikleri için sonsuz şükranlarımızı sunar hayırlara vesile olmasını niyaz ederim. Dedi
Daha sonra konferansa geçilerek konuşmacılar 15’er dakikalık birer konuşma yaptılar.Özellik 12 Eylül anayasasının Türkiye üzerinde bir kambur olduğunu tüm kurum ve kuruluşları tıkayan çalıştırmayan bir anayasa olduğunu ifade ederek, ne kadar bu anayasa revize edilse artık günümüz Türkiye’sine uymuyor dendi.Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu başkanlık sistemi günümüz dünyasının sistemidir dedi. Papuşçu Başkanlık sistemi seçimle başkanını seçen bir sistemdir. Amerika’da Meksika’da Brezilya’da ve dünyanın bir çok ülkesinde bu sistem başarı ile uygulanıyor. Bizim ülkemizde de inşallah başarı ile uygulanacaktır, bu sisteme geçilecektir. DediKonferansın sonunda okunan Kuran-ı Kerim tilaveti sonunda konferansa katılan konuklara plaketler verildi.Konferansa Antakya Belediye başkanı İsmail Kimyeci, Ak Parti Hatay İl başkanı Av. Ahmet Atıç, Ak parti Kadın Kolları Hatay İl Başkanı Sabahat ÖzgürsoyÇelik  Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Yüksel, Ak pati Defne İlçe Başkanı onur Karataş Ak parti Hatay milletvekili aday adayları, stk temsilcileri ve kalabalık bir dinleyici kitlesi katıldı.