YETİMİN HAKKI YETİME

<strong>Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediye(HBB) Başkanı Do&ccedil;. Dr. L&uuml;tf&uuml; Savaş&rsquo;ın yeni yıl &ouml;ncesinde toplumun t&uuml;m kesimlerinin kucaklanması y&ouml;n&uuml;ndeki talimatıyla hareket eden HBB K&uuml;lt&uuml;r ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, il genelinde &Ccedil;ocuk Esirgeme Kurumu, Sevgi Evleri ve &Ccedil;ocuk Evleri&rsquo;nde kalan yaklaşık 300 kimsesiz &ccedil;ocuğa ve onların bakıcı ailelerine Ottoman Palace Otel&rsquo;de hafızalara kazınan bir etkinlik d&uuml;zenledi.&nbsp;</strong>
YETİMİN HAKKI YETİME
Daire Başkanlığı’nın büyük bir özenle tertip ettiği etkinliğe, HBB Başkan Vekili Serdar Güven, Başkan Savaş’ın eşi Doç. Dr. Nazan Savaş, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mustafa Özer, HATMEK Koordinatörü Müleyke Özer, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Garnizon Komutanlığı’nı vekâleten Kadir Ayhan ve Hatay Meslek Edindirme Kursları (HATMEK) personelleri katılım gösterdi.HBB Şehir Tiyatrosu sanatçılarının performansı geceye renk katarken, ünlü komedyen Atalay Demirci’nin çocuklarla tek tek ilgilenerek yaptığı jest, minikleri çok mutlu etti.  Dev Sanatçı Sertab Erener’in de katılım gösterdiği ve çocukların büyük bir sanatçıyı görmenin şaşkınlığıyla büyük bir mutluluk yaşadığı özel gecede minikler, yeni yıl öncesi tarifi imkansız bir mutluluğa vesile olan Başkan Savaş’a gülen gözleriyle teşekkür ettiler. Organizasyona ev sahipliği yapan HBB adına konuşan Başkan Vekili Serdar Güven, “Öncelikle bu etkinliğin düzenlenmesinde ve çocuklarımızın mutlu edilmesinde başrol oynayan Başkanımız Savaş’a teşekkür ediyoruz. Geleceğimiz diye bahsettiğimiz çocuklar sadece evlerinde anne ve babasının yanında yaşayan, iyi okullarda eğitim alan, güzel kıyafetler giyen çocuklar değildir. Yurtlarda yetişip büyüyen, sokaklarda çalışarak hayatını tek başına idame ettirmeye çalışan çocuklar da bizim geleceğimizi oluşturmaktadır. Bizler Hatay Büyükşehir Belediyesi ailesi olarak başkanımızdan işçi kardeşlerimize kadar kimsesiz çocuklar için elimizdeki her türlü imkânı kullanmaya istekliyiz, heyecanlıyız. Biliyoruz ki bu topraklarda çocukların yüzü gülerse her şey güzelleşir” diyerek 2016 yılının huzur, güven ve başarılarla dolu geçmesi temennisinde bulundu.Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Aldatmaz ise yaptığı konuşmada “Çocuklarımızı hiçbir zaman unutmayan ve onları sürekli sahiplenen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş ve ekibine çok teşekkür ederim. Kurumumuzdan gelen her türlü talebi olumlu karşılayıp destek sunmaları bizi mutlu ediyor. Bugün HBB ile birlikte bu çocukları mutlu edebildiysek ne mutlu bize” şeklinde konuştu.Çocukların ihtiyaçları doğrultusunda hediyeler hazırlayan HBB, gecenin sonunda çocukları daha fazla bekletmeden onlara yeni yıl hediyelerini sundu. Hediyelerine kavuşan çocuklar öğretmenleri ve HATMEK personelleriyle bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek bu geceyi ölümsüzleştirdi.
 
 
YETİMİN HAKKI YETİME haberi 04 Ocak 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  4105 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle