YILIN ANNESİ FATMA EKENEL

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), Arsuz ilçesine bağlı Gözcüler Mahallesi'nde ikamet eden 4 çocuk annesi olan Hasan Ekenel'in eşi Fatma Ekenel'i yılın annesi seçti.
YILIN ANNESİ FATMA EKENEL
Yürekleri burkan bir hayat hikayesi olan Fatma anne, Serebral Ataksi hastalığına yakalanarak yatalak olan 3 çocuğuna fedakarca bakmaya devam ediyor. Bir çocuğunu kaybeden ve 1986 senesinden bu yana yılmadan, bıkmadan Mehmet, Zuhal ve Sevsen Ekenel isimli çocuklarının sağlığına kavuşmaları ve hayata tutunmalarını sağlamak için koşturan Fatma annenin çocuklarına gösterdiği özveri ve emeğin bir çok anneye örnek olmalı. Çocuklarının yakalandığı hastalığın tedavisinin olmadığını öğrenmesine rağmen çocuklarını bir köşeye bırakmayan Fatma anne, yüreğinde barındırdığı evlat sevgisi insanları hayata bağlar nitelikteydi.Bu kapsamda Fatma annenin yaşadığı zor duruma rağmen vermiş olduğu mücadeleyi öğrenen HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yılın annesi seçilen Fatma Ekenel'i ziyaret etti.Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve HBB Meclis Üyesi Yıldız Bor'un da katıldığı ziyarette Başkan Savaş, aile fertleri tarafından sıcak ve samimi bir şekilde karşılandı.Fatma annenin çocuklarının sağlıklarına kavuşması için gösterdiği fedakarlığı büyük bir dikkatle dinleyen Başkan Savaş, "Hiçbir sitemde bulunmadan bu kadar meşakkati yaşamak, emek sarf etmek ve yorulmak gerçekten fedakarlık ister. Büyükşehir Belediyesi olarak bu sebepten dolayı yılın annesi olarak seçtik. Tüm bu zorluklara yapılan mücadeleyi takdirle karşılıyoruz. Bu anlamda yaptığınız çalışmalar içinde teşekkür ediyoruz." dedi.Yılın annesini Fatma Ekenel'i seçmelerinden dolayı Başkan Savaş'a teşekkür eden aile dertleri, gerçekleştirilen ziyaretten ötürü mutluluk duyduklarını ifade ettiler.Yapılan kısa konuşmaların ardından Başkan Savaş, yılın annesi Fatma Ekenel'e çiçek verirken, CHP Hatay Milletvekili'de başarı plaketi takdim etti.Daha sonra Fatma annenin engelli çocuklarıyla biraraya gelen Başkan Savaş, gençlerle bol bol sohbet etti. Ayrıca Başkan Savaş, kitaba ayrı bir ilgisi olan Zuhal Ekenel'e imzasını atarak bir roman ve 'Osmanlı Belgeleri Işığında Antakya' kitabı hediye etti.Kitabın takdim edilmesiyle duygulanan Zuhal Ekenel de günlüğünde tuttuğu yazıları Başkan Savaş'la paylaştı.
 
   
 
 
 
YILIN ANNESİ FATMA EKENEL haberi 09 Mayıs 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  2480 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle