Antakya Yüzme Havuzu Türkiye’de eşsiz

Antakya halkının yoğun ilgi gösterdiği ve yüzme kurslarının düzenli olarak yapıldığı Antakya Yüzme Havuzu’nda günlük bakım sorunsuz olarak yapılıyor
Antakya Yüzme Havuzu Türkiye’de eşsiz

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu, havuzun temizlik ve hijyeni konusunda ZAFER Gazetesi Haber Merkezine özel açıklamalarda bulundu.

Antakya Yüzme Havuzunda, başta hijyen olmak üzere, spor kulüpleri ve vatandaşların kullanımı konusunda gerekli önlemlerin alındığını söyleyen Tütüncüoğlu, iki ayrı temizlik ekibinin, akşam 06.00’dan sabah 09.00’a kadar havuzun ve çevresinin temizlik ve hijyen çalışmalarını yaptığını bildirdi. Havuzun suyunun, her hafta düzenli olarak tahlil yapıldığını vurgulayan Tütüncüoğlu, büyüklüğü ve temizliğiyle Antakya Yüzme Havuzu’nun Türkiye’de eşi benzeri olmadığını öne sürdü.

Yüzme Bilmeyen Kalmasın; Analar Ağlamazın’ sloganıyla herkese yüzme öğrettiklerini de söyleyen Tütüncüoğlu, hergün sabah 06.00’dan gece 21.00’a kadar açık olan havuzda, 8 cankurtaran, 17 personel ve 25 yüzme hocasıyla halkın hizmetinde olduklarını, haftanın her günü saat 10.00 ile 14.00 arası halka açık olan havuzun, Çarşamba günleri ise sadece bayanlara açık olduğunu, havuzda ve çevresinde yaptıkları çalışmalarla, çevre düzenlemesiyle, otoparkıyla, kafeteryasıyla daha modern bir şekilde hizmete sunduklarını belirtti.

Yaptıkları çalışmalarda, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ve Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’tan destek gördüklerini belirten Tütüncüoğlu Bakan Ergin, Vali Lekesiz ve Başkan Savaş’a teşekkür etti.