BAYRAMDA 48 BİN 740 SURİYE VATANDAŞI GELECEK

Türkiye ve Suriye arasında imzalanan protokol gereği, Ramazan Bayramı'nda Suriye'den 48 saatliğine Hatay'daki akrabalarıyla yatılı olarak bayramlaşmaya 48 bin 740 kişinin geleceği bildirildi.
BAYRAMDA 48 BİN 740 SURİYE VATANDAŞI GELECEK
Hatay Valiliği Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ramazan Bayramı'nda Cilvegözü sınır kapısından 47 bin 40, Yayladağı Sınır Kapısı'ndan ise bin 700 olmak üzere 48 bin 740 kişi giriş yapacak.
     Açıklamada, ayrıca, 10 Eylülde Cilvegözü, Yayladağı Gümrük Kapısı'nda Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ile Suriye'nin İdlip, Halep, Lazkiye illerinin valileri ve protokol üyelerinin katılacağı bayramlaşma programı gerçekleştirileceği belirtildi.
     İki ülkedeki akrabaların bayram vesilesiyle bir araya gelmesinin, dostluğu ve kardeşliği daha da pekiştireceğini ifade eden Vali Lekesiz, şunları kaydetti:
     ''Bu güzel bayramlaşma geleneği, iki ülke insanı arasındaki güçlü bağların yansımasıdır. Dünyada pek fazla benzeri olmayan bayramlaşma geleneğinin bu yıl da gerçekleşecek olmasından memnuniyet duyuyorum. Komşumuz Suriye ile olan dostluk ve kardeşlik ilişkilerimizin diğer alanlarda da devam etmesi sevindiricidir. Bu olumlu ilişkilerin artarak devam etmesi ise en büyük temennimizdir.''