"Hatay Şehidine Ağladı"

Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ayhan Say (23) için Dörtyol’da yapılan Cenaze törenine binlerce seveni katıldı.
"Hatay Şehidine Ağladı"

Say'ın, cenazesi Dörtyol Devlet Hastanesi morgundan alındıktan sonra İnönü Caddesi'nde bulunan Numune Camisi'ne getirildi. Burada İl Müftüsü Mustafa Sinan oğlu’nun kıldırdığı cenaze namazına Protokol üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldıç. Tören sırasında, vatandaşlar terör örgütü aleyhine sloganlar attı.

Öğle ezanı okunması ve Namaz kılınması beklenirken Cami önündeki gurupta kadınların Teröre lanet tepkisinin bazı kadınlarca dozunun aşması nedeniyle İlçe Emniyet müdürü Mustafa Yavuzyolcu'nun Kadınlara yönelik nasihat etmesi de büyük alkış aldı kadınlar bunun üzerine tepki yerine şehit için dua etmeye başladı.

Cenaze, daha sonra Kortej eşliğinde Ocaklı Mahallesi Türkoğlu sokakta bulunan baba evine getirildi. Şehidin babası Hasan Say, oğlunu 4 ay önce gördüğünü ve önümüzdeki günlerde izine gelmeyi düşündüğünü söyledi.

Anne Ayşe Say, oğlunun tabutuna sarılarak, ''Sana düğün yapacaktık, evine böyle mi gelecektin'' diyerek ağladı.Burada Aileden alınan Helâlıktan sonra Şehit’in cenazesi Ocaklı İmam Hatip Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Törene, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Celalettin Lekesiz, AK Parti Hatay milletvekilleri ve MHP Hatay Millet Vekilleri CHP Hatay milletvekilleri, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerafettin Canda,  Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Turgay Erdağ, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, Dörtyol Garnizon komutanı Jn.Yrb.Hakkı Çetin ,İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, diğer yetkililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu arada Yıllık İzninin bir bölümünü kullanmak üzere Memleketine giden Dörtyol Kaymakamı Hayri Sandıkçı da İznini yarıda keserek Şehitin cenaze törenine yetişti.

Şehidin Cenaze Törenine  Hatay Valisi Celelettin Lekesiz,Dörtyol Kaymakamı Hayri Sandıkçı Millet Vekilleri Belediye Başkanları ve Askeri Yetkililer ile Kalabalık bir grup katıldı.

"Hatay Şehidine Ağladı" haberi 23 Temmuz 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Dünya kategorisine Hatay tarafından  6095 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle