Rektör Canda Erikli Kuyu köyüne satranç takımı hediye etti

:Samandağ’ına bağlı Eriklikuyu köyünde, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen ‘Eriklikuyu Kültür Sanat ve Spor Şenlikleri’nin, bu yıl 10’uncusu düzenlenendi.
Rektör Canda Erikli Kuyu köyüne satranç takımı hediye etti

Aba güreşleri, satranç müsabakaları ve atış yarışmalarının düzenlediği şenliklerin kapanış töreni Köyün spor şenlik alanında gerçekleştirildi. Törene Samandağ Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. M.Şerefettin Canda, MHP Hatay Milletvekili İzzettin Yılmaz ve köylüler katıldı.

Şenlikler Samandağ İlçesine bağlı köylerin muhtarlarının oluşturduğu halkoyunları ekibini gösterileri ile start aldı. Samandağ Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu şenliklerde yaptığı konuşmada, özeleştiride bulunarak Samandağ’ının Turizm anlamında istediği noktaya gelemediğini söyledi. Denizi doğa ve kültür turizmi anlamında önemli bir potansiyele sahip olan Samandağ’ın yeteri kadar tanınmadığını belirten Kurtbeyoğlu, Eriklikuyu köyü halkının düzenlediği, gibi şenliklerin Samandağ turizmine güç katacağını kaydetti.

Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. M.Şerefettin Canda ise, satrançta Hatay Şampiyonu olan Eriklikuyu İlköğretim Okulu öğrencilerini ödüllendirdi. Okul müdürüne ve muhtarlığa satranç takımları hediye eden Rektör Canda, 3,5 yıllık görev süresinde önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek, Üniversitedeki amaçlarının Hatay’ın her taşını kampüse çevirmek olduğunun altını çizdi.

Konuşmaların ardında yerel sanatçılar birer konser sundu. Şenliklerde ayrıca köy misafir konağının içine yaptırılan hayırsever köşesinin ve Camiye yaptırılan yeni halıların açılışı yapıldı.