SÜRİYE'de BAYRAM KANA BULANDI

Muhaliflerin oluşturduğu Suriye Devrimi Genel Komisyonu, Humus kentinin yanı sıra Hama ve Rastan kentlerinde düzenlenen gösterilerin sert bir şekilde bastırıldığını, olaylarda çok sayıda ölü ve yaralı bulunduğunu açıkladı. Protestolarda 50'den fazla kişinin de gözaltına alındığını bildirdi.
SÜRİYE'de BAYRAM KANA BULANDI

    Esad rejimine karşı protestoların sürdüğü Suriye’de, Kurban Bayramı'nın ilk gününde gösterilerde 6 kişi yaşamını yitirdi. Gelişmeler, Arap Birliği’nin çözüm çabalarını tehlikeye atıyor.

   Suriye’de bayram namazı sonrasında düzenlenen gösteriler kana bulandı. Muhaliflerin verdiği bilgilere göre, Humus kentinde göstericilere ateş açan güvenlik kuvvetleri, en az dört sivili öldürdü. Başkent Şam’ın 140 kilometre kuzeyinde bulunan ve muhalefetin güçlü olduğu Humus kenti, tanklar ve ağır silahlarla donatılmış Suriye ordu birlikleri tarafından çevrilmiş durumda.

 

SÜRİYE'de BAYRAM KANA BULANDI haberi  tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Dünya kategorisine Hatay tarafından  9825 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle
Beğendiniz mi?
Okunma
Tarih
Kategori
Şehir
Kaynak