Vali Lekesiz, Mimarlar Odasını Ziyaret etti.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin LEKESİZ, TMMOB Mimarlar Odası Hatay Şubesi’ni ziyaret ederek, Hatay’ın Tarihi ve Kültürel değerlerine önemine değindi ve Mimarlar Odasına bu mirasın korunması ve yaşatılması konusunda önemli görevler düştüğünü belirtti.

Vali Lekesiz, Mimarlar Odasını Ziyaret etti.

Kurtuluş Caddesi ile Örnek Sokak ve Çankaya Sokakta gerçekleştirilecek sokak sağlıklaştırması çalışmaları hakkında bilgi veren Vali LEKESİZ, çok kısa zamanda restorasyon işlerinin başlayacağını belirtti.

 

Hatay Valiliği olarak yapılan çalışmalarda Mimarlar Odasının aktif olmasından ötürü memnuniyetini belirten Vali LEKESİZ, Mimarlar Odası Yönetimine ve Üyelerine Hatay’a yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür etti.

 

TMMOB Mimarlar Odası Hatay Şubesi başkanı Mehmet Yaşar COŞKUN ise  Hatay Valisi Mehmet Celalettin LEKESİZ’ e Mimarlar odası olarak yapmakta oldukları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Tarihi doku içerisinde yer alan eski bir Antakya evinin mülkiyetinin Mimarlar Odasına kazandırıldığını ve restorasyon çalışmalarının tamamlandığını aktaran Yaşar COŞKUN; Hatay’ın tarihi ve Kültürel öneminin farkında olduklarını ve bu konuda üzerlerine düşen her görevi yerine getireceklerini belirtti.