''10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ VE ATATÜRK HAFTASI''

HATAY VALİSİ LEKESİZ: ''ATATÜRK'Ü ANLAMAK, ONUN EN BÜYÜK ESERİMDİR DEDİĞİ CUMHURİYET'İ ANLAMAK VE KORUMAKLA SAĞLANABİLİR''
''10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ VE ATATÜRK HAFTASI''
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Atatürk'ü anlamanın onun ''En büyük eserimdir'' dediği Cumhuriyet'i anlamak ve korumakla sağlanabileceğini belirtti.
     Lekesiz, ''10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası'' nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu, eşsiz devlet adamı, Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 72. yılında sevgi, saygı ve gönül borcu duyarak, özlemle andıklarını kaydetti.
     Türk milletinin, aydınlık yarınların kapılarını açan Ulu Önder Atatürk'e bağlılığını, sevgisini, ülkenin her köşesinde ortak düşünce ve duygularla gösterdiğini ifade eden Lekesiz, açıklamasında şunlara yer verdi:
     ''Bugün tüm vatandaşlarımız, ölümsüz önderinin yolunda ilerleyeceğini, Cumhuriyet'e sahip çıkacağını tek yürek olarak dile getirmektedir. Kurtuluş Savaşı'nı kazanarak tarih yazan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin başka bir milletin boyunduruğu altında yaşayamayacağını, birlik ve beraberliğinin asla sarsılamayacağını, bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurarak tüm dünyaya göstermiştir. Kısa hayatına sığdırdığı büyük başarılarla Türk milletinin bağrında taht kuran, dünya milletlerine örnek olan, azim ve kararlılığıyla tüm güçlükleri aşarak milletine özgürlüğünü armağan eden Büyük Önder'i sadece 10 Kasımlarda değil, hayatımızın her döneminde hatırlamalıyız. Atatürk'ü anlamak, onun 'En büyük eserimdir' dediği Cumhuriyet'i anlamak ve korumakla sağlanabilir. Cumhuriyeti korumak, ülkemizi aydınlık yarınlara taşımaktır.''