2 BİN KİŞİLİK SPOR SALONU BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN TARAFINDAN AÇILACAK

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Tayfur Sökmen Yerleşkesi'nde inşaat çalışmasında sona gelinen spor salonunun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacağını belirtti.
2 BİN KİŞİLİK SPOR SALONU BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN TARAFINDAN AÇILACAK
 Güder, Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Mehmet Ali Kuseyri'yi ziyaret ederek, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
     Üniversitelerinde bilimsel çalışmaların yanı sıra kentin kültürel ve ekonomik anlamda kalkınması için projeler yaptıklarını ifade eden Güder, bu konuda sivil toplum örgütleriyle işbirliği içerisinde bulunduklarını söyledi.
     MKÜ'yü dört yılın sonunda bilimsel anlamda Türkiye'deki ilk on üniversite arasında yer alması için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Güder, şöyle devam etti:
     ''Bu konuda sadece üniversiteye değil, kentimizdeki sivil toplum örgütlerine de büyük görev düşüyor. MKÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesine ek iki blok daha yapıldı. 177 yeni yatak ile 48 yoğun bakım ünitesi önümüzdeki günlerde hizmete girecek. Hastanemizin 325 olan yatak sayısı 543'e yükselecek. Hastanemizde ihtiyaç duyulan 62 hemşireyle ilgili de Sağlık Bakanlığına gerekli müracaatlarımızı yaptık. Yeni elemanlarla birlikte vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunacağız. Ayrıca Tayfur Sökmen Yerleşkesi'nde inşaatında sona gelinen spor salonumuzun çevre düzeni çalışmaları devam ediyor. 2 bin kişilik spor salonunu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak. Bu solanla büyük organizasyonlara ev sahipliği yapabileceğiz.''
     MKÜ'de Cemil Meriç müzesini açmak için çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Güder, üniversitelerin rektörün gölgesinde kalan bir yer olmaması gerektiğini belirtti.
     ATB Başkanı Mehmet Ali Kuseyri'de Güder'e ziyaret için teşekkür ederek, yapılan çalışmalarla MKÜ'nün çıtasının daha da yükseleceğine inandıklarını söyledi.
     MKÜ'nün Türkiye'nin önde gelen üniversiteleri arasında yer alacağını ifade eden Kuseyri, bu konuda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.