44 OKULA BEYAZ BAYRAK

Hatay Milli Eğitim ve Sağlık Müdürlükleri işbirliği ile Temizlik ve Hijyen teşviki amacıyla 44 okula daha Beyaz Bayrak verildi. 
44 OKULA BEYAZ BAYRAK
Beyaz Bayrak alan il genelindeki okul sayısı 101'e yükseldi.
Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıkları tarafından, okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi amacıyla yürütülen “Beyaz Bayrak Projesi” çerçevesinde, temizlik açısından 100 üzerinden 90 alan okullara Beyaz Bayrak verilmesi uygulaması çerçevesinde hafta içinde 44 okulun daha Beyaz Bayrak almağa hak kazandığı açıklandı.
Okulların temizlik ve sağlığa uygunluk konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi amacı ile Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında 2006 yılında imzalanan “Beyaz Bayrak Protokolü” nün uygulaması yeniden 4 yıl süreyle uzatılınca bu kapsamda okullardaki inceleme ve taramalar sürdü.

Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü, 'Beyaz Bayrak Projesi' kapsamında, 2011-2012 eğitim öğretim yılında 44 okula daha Beyaz Bayrak verilmesini kararlaştırdı.
Oluşturulan komisyonu tarafından 7-22 Mayıs 2012 tarihleri arasında yapılan incelemeler sonucu okul çevresi, bina içi, koridorlar, sınıflar, idari birimler, öğretmenler odası, kütüphane, tiyatro salonu, laboratuvarlar, içme suyu, tuvalet ve lavabolar, kantin ve diğer bölümlerin gerekli temizlik ve düzeni uygun olduğu görülerek, 44 okulun Beyaz Bayrak, Sertifika ve Pirinç Levha almaya hak kazandığı belirtildi.
Hatay ili genelinde daha öncekilerle birlikte Beyaz Bayrak alan okul sayısı da böylelikle 101'e çıktı.
Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliği protokolü ile ortaklaşa yürüttüğü “Beyaz Bayrak Projesi” kapsamında ilimizde Beyaz Bayrak almaya hak kazanan 44 okula Beyaz Bayrak, Sertifika ve Pirinç levhaları önceki gün okul yöneticilerine teslim edildi.
Milli Eğitim Müdürlüğü salonundaki törende Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü ile Millî Eğitim yetkilileri, 44 okul yöneticisine hak ettikleri Beyaz Bayrak, Sertifika ve Pirinç levhalarını teslim etti.
Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Halil Osmanoğlu ile Şube Müdürü Yasir Güler'den Beyaz Bayrak alan okullar şöyle sıralanıyor:
ANTAKYA:
Yüksel-Kemal Behzetoğlu A.L., Yıldız-Selahattin Mıstıkoğlu Kız Tkn. Mes. Lis., Atatürk İ.O., Beyhan Gencay İ. O., Dr. Mustafa Gençay A. L., Fatih Sultan Mehmet İ.O., Hacı Ali Nurlu Lisesi, Harbiye Kazım Karabekir İ. O., Harbiye Lisesi, Necmi Asfuroğlu A. L., Oğlakören İ. O., Osman Ötken A. L., Özel Gayem Anaokulu, Özel Hatay Doğuş İ. O., Sümerler İ. O.,TOKİ Şehit Mustafa Dolumay Anaokulu, Zübeyde Hanım Anaokulu.
DÖRTYOL:
Makbule Hanım Anaokulu, Mehmet Akif 
İ. O., Payas Mimar Sinan İ. O., Payas Nursan Anaokulu, Portakal Çiçeği Anaokulu, Başlamış İ. O., Mehmet Akif İ. O.
İSKENDERUN:
Bekbele Fatih İ. O., Demirçelik İ. O., Dr. Gani Bahadırlı 75.Yıl Anaokulu, Dr. Gani Bahadırlı İ. O., Fatih A. L., Gazi İ. O.,- Paşa Karaca Anadolu Öğretmen L., Karayılan Saraç İ. O.,- Kışla Mehmet Ali Alpaydın İ. O., Kocatepe Anaokulu, Mithatpaşa İ. O., Naciye Düzen Anaokulu, Nuran Yılmaz Çok Programlı Lise, Özel Gülen İ. O., Özel İkem İ. O.,- Sarıseki İ. O., Yunus Emre İ. O.
KIRIKHAN:
75.Yıl Anaokulu
REYHANLI:
Anadolu İmam-Hatip Lisesi, Yatılı İlköğretim Bölge Okulu.
44 OKULA BEYAZ BAYRAK haberi 30 Kasım 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay tarafından  36435 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle