-55 YIL ÖNCE MEZUN OLDUĞU OKULA PROJEKSİYON CİHAZI İLE 100 ADET KİTAP BAĞIŞLADI

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Yayladağı ilçesinde Yavuz Selim İlköğretim Okulu'ndan mezun olan hayırsever işadamı Kemal Bozbey, okula projeksiyon cihazı ile 100 adet kitap bağışladı.  
-55 YIL ÖNCE MEZUN OLDUĞU OKULA PROJEKSİYON CİHAZI İLE 100 ADET KİTAP BAĞIŞLADI
Bozbey, AA muhabirine yaptığı açıklamada, annesinin Yavuz Selim İlköğretim Okulu'nda öğretmen olduğunu, babasının da ilköğretim müfettişi olarak görev yaptığını, ailesinin memur olması nedeniyle üniversite yıllarına kadar farklı illerde okuduğunu, ancak ilköğretim okulunu asla unutmadığını söyledi.
     Fırsat buldukça Yayladağı'nı ziyaret ederek ilkokul arkadaşlarıyla hasret giderdiğini ifade eden Bozbey, ''İnsanlar özellikle ilk yazma ve okumayı öğrendiği okulunu, öğretmen ve sıra arkadaşlarını unutamıyor. Ankara'da yaşıyorum ancak, 55 yıl önce mezun olduğum okulumu hiç unutmadım. Her yıl fırsat buldukça Yayladağı'na gelerek eski arkadaşlarımla hasret gideriyorum. Bu ziyareti bu yıl öğretmenler gününe denk getirdim. Bir de olanaklarım dahilinde okula projeksiyon cihazı ile kütüphaneye konulmak üzere 100 adet kitap bağışında bulundum'' dedi.
     Yavuz Selim İlköğretim Okulu Müdürü Duran Benli ise, hayırsever öğrencileri Kemal Bozbey'e vefası ve katkıları için teşekkür ederek, diğer mezunların da desteklerini beklediklerini söyledi.