6. Erasmus Personel Haftası

<strong>MK&Uuml; 19-23 Ekim 2015 tarihlerinde altıncı kez yapılan Erasmus Personel Haftası (Erasmus Staff Week) başarıyla tamamlandı.</strong>
6. Erasmus Personel Haftası
Programa Erasmus+ Personel Değişimi Programı kapsamında Romanya, Litvanya, Polonya ve Portekiz’de bulunan 5 ayrı üniversiteden 10 konuk personel katıldı.5 gün süren programın sabah oturumlarında, katılımcılara Üniversitemizi ve Ülkemizi tanıtıcı sunumlar yapıldı. Öğleden sonraki oturumlarda ise konuklar ilgili bölümleri ziyaret ederek ders verme veya eğitim alma faaliyeti gerçekleştirdi.Etkinlikler kapsamında, birinci gün 19 Ekim 2015 Pazartesi günü düzenlenen açılış oturumunda, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yusuf ÖNLEN kısa bir açılış konuşması yaptı. Ayrıca Uluslararası İlişkiler Birimi personeli tarafından Üniversitemizde uluslararası ilişkiler alanında yapılan çalışmalar, Türkiye tanıtımı, Hatay tanıtımı ve Üniversite tanıtımı sunumları yapıldı.
  
Programın ikinci günü 20.10.2015 Salı günü Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Birimi personeli tarafından, Türk Dili ve Türk kültürü konularında sunumlar yapıldı. Bu oturumda ayrıca Erasmus+ programı ile Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelerek Üniversitemizde öğrenim gören 12 Erasmus öğrencisi de Üniversitemizde sürdürdükleri yaşamları ve öğrenimleri konusundaki izlenimlerini paylaştı. Konuklar ayrıca Rektörlük binasında Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yusuf ÖNLEN tarafından da kabul edildi.Programın üçüncü günü 21.10.2015 Çarşamba gününde her bir katılımcı kendi üniversitelerini tanıtan sunumlar yaparak ülkeleri ve üniversiteleri hakkında bilgiler verdi. Programa öğrenciler, Erasmus bölüm koordinatörleri ve akademik personel de katıldı.Programın dördüncü günü 22.10.2015 Perşembe günü ise, her bir katılımcı Merkezi Yemekhane önündeki fuaye alanında kurulan stantlarda Üniversitemiz öğrenci ve personeline kendi ülkeleri ve üniversitelerini tanıtıcı bilgiler verdi.Programda, konuklara Hatay’ın tarihi ve kültürel zenginliklerini gezme ve görme imkânı da sağlandı.Programa katılan yabancı konuklar programı çok beğendiklerini, gösterilen ilgiden ve Türk misafirperverliğinden çok memnun kaldıklarını, özellikle Türk yemeklerinden ve Hatay coğrafyasından etkilendiklerini belirterek memnuniyetlerini dile getirdiler.
6. Erasmus Personel Haftası haberi 03 Kasım 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1285 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle