AİLE İÇİ ŞİDDET VE KURUMLARARASI İŞBİRLİĞİ EĞİTİMİ

Hatay'da Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü tarafından ''Aile İçi Şiddet ve Kurumlararası İşbirliği Eğitimi'' gerçekleştirildi.
AİLE İÇİ ŞİDDET VE KURUMLARARASI İŞBİRLİĞİ EĞİTİMİ
 Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Antakya Belediyesi ve Antakya Ticaret Borsası'nın katkılarıyla Hürriyet Gazetesi tarafından yürütülen ''Aile İçi Şiddete Son'' kampanyası kapsamında, aile içi şiddet konusunda ''kurumlararası iletişim, eğitim, bilinçlendirme, farkındalık yaratma önleyici ve acil yardım'' gibi durdurucu çalışmalar hakkında işbirliği eğitiminin yapıldığı kaydedildi.
 

     Kampanya koordinatörü ve Sosyal Hizmet Uzmanı Neşe Hacısalihoğlu, Aile Terapisti Fadime Yaslan tarafından Antakya Ticaret Borsası Toplantı Salonu'nda verilen eğitim çalışmasında, aile içi şiddete son verilmesiyle ilgili yapılabilecek çalışmalarla ilgili görüş alış verişinde bulunuldu.
     Eğitime, Hatay'da aile içi şiddetle ilgili alanlarda çalışan birim temsilcileri ve çalışan meslek elemanlarından oluşan 30 kişi katıldı.